Autor Wątek: Swap silnika potrzebne rady lub opinie  (Przeczytany 1150 razy)

Offline MR.M

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Swap silnika potrzebne rady lub opinie
« dnia: Luty 17, 2018, 11:36:01 am »
Witam sprawa ma się następująco mam Jaguara S type z 2006 roku (polift) w bardzo dobrym stanie blacharskim i bardzo ładnym i bogato wyposażonym wnętrzem niestety brak silnika i skrzyni (2.7 diesel)  a także całe zawieszenie do roboty ( dostałem go ) natomiast mój wujek ma rozbitego ( karoseria w koło porozwalana - bączki na autostradzie) też  S-typa (przedlift) ale z 2000 lub 2001 roku z 3.0 litrowym benzyniakiem w świetnym stanie mechanicznym. Moje pytanie czy możliwe jest przełożenie silnika z benzynowej starszej wersji do mojego kocura?  Oczywiście wleciało by wszystko tzn zbiornik paliwa przewody paliowe skrzynia. Ale najbardziej obawiam się elektroniki tzn. czy jak wsadzę sterownik silnika itd itd do nowej budy to czy po wymianie zegarów z dieslowskich na benzynowe (polifotwe ) to czy będę mieć choinkę na desce? czy w ogóle wyświetli jakieś  dane na komputerze pokładowym ? To samo pytanie jest do ekranu dotykowego czy będzie się to godzić ?? instalacja jest za pewne standardowa zarówno w Dieslu jak i benzynie martwi mnie jedynie przesył danych ( np w audi w starszych rocznikach nie była po szynie CAN a w nowszych jest i tu robią się problemy) czy w Jaguarach jest pdoobnie. Koszty dla mnie żadne ponieważ wszystkie operacje robiłbym sam.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2018, 11:41:50 am wysłana przez MR.M »

Offline Kotletor

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 201
Odp: Swap silnika potrzebne rady lub opinie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2018, 12:20:35 pm »
Pewnie taki swap to mnóstwo pracy ale elektryka jest zupełnie inna w przed-i-polifcie , co do innych podzespołów to również mogą słabo pasować.
S-Type V6 3 l. po lifcie  Pawe³ Warszawa

Offline MR.M

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Swap silnika potrzebne rady lub opinie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2018, 12:36:30 pm »
Ale co to znaczy inna?

Offline Kotletor

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 201
Odp: Swap silnika potrzebne rady lub opinie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2018, 12:46:04 pm »
Polift ma wiązkę ze światłowodem a przedlift zwykłe druty.
S-Type V6 3 l. po lifcie  Pawe³ Warszawa