Autor Wątek: Podsufitka szukam dobrego materiału  (Przeczytany 1468 razy)

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Podsufitka szukam dobrego materiału
« dnia: Luty 11, 2018, 11:04:01 am »
szykuję kota powoli na wiosnę i kończę to czego wcześniej nie dałem rady zrobić, jedną z ostatnich rzeczy jest podsufitka, szukam dobrego materiału, myślałem żeby zrobić pikowaną. Chyba każdy miał z tym problem, polecicie jakiś dobry sklep internetowy z takimi materiałami? Samemu można chyba ogarnąć taką robotę?

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piêkna butelkowa zieleñ
Odp: Podsufitka szukam dobrego materiału
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2018, 20:26:19 pm »
Ja 4 lata temu robiłem u tapicera podsufitka i 6 szt słupków to koszt około 500 zł zastosował materiał dedykowany typowo do podsufitek.
CATERPILLAR - 30 lat minê³o tak szybko

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Podsufitka szukam dobrego materiału
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2018, 21:25:37 pm »
no właśnie wiem że 5-6 stówek biorą za to, a materiały kosztują wszystkie ok 100 zł i to już nie byle jakie, zamawiam na dniach i będę robić sam,zaoszczędzę na audio nowe trochę :)

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Podsufitka szukam dobrego materiału
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2018, 15:20:33 pm »
Panowie, potrzebuję pomocy kogoś kto robił to w stype poliftowym, nie mogę tego panelu zdemontować na środku gdzie są światełka, za cholerę nie puszcza, dodatkowo w tych osłonach przeciw słońcu kable są na stałe i nie da się ich odpiąć, tylko wisi sobie po odkręceniu, w XJ widziałem że wszystko łatwiej 100 razy się robi,a do s type żadnej instrukcji nie ma

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Podsufitka szukam dobrego materiału
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2018, 19:15:38 pm »
udało się, trzeba mocno bardzo podważyć i użyć sporo siły, w XJ na filmie gość odkręca tylko śrubkę i już odpada, w s type wszystko jest mega mocno spasowane, na dniach wymieniam podsufitkę,czekam na materiały

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piêkna butelkowa zieleñ
Odp: Podsufitka szukam dobrego materiału
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2018, 20:30:05 pm »
Młody jakiś czas temu sam oklejał podsufitkę od E 39 i nie widziałem żeby się nad tym  specjalnie męczył więc na pewno przy odrobinie zręczności manualnych  na pewno dasz radę , wiem że używał klej typowo dedykowany do tego materiału do słupków miał inny materiał i inny klej , Ja dałem do tapicera bo nie cierpię tego typu roboty to jeden powód , drugi to taki że miałem bardzo jasną i bałem się że  się ubrudzi .
CATERPILLAR - 30 lat minê³o tak szybko

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Podsufitka szukam dobrego materiału
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2018, 18:00:49 pm »
dziś byłem osobiście  w opolu w hurtowni tapicerskiej i dobrałem materiał specjalny na podsufitkę i wszystkie boczki kupiłem 2,5 m+ klej wszystko wyniosło prawie 100 zł. Dziś prawie zdemontowałem podsufitkę, jest sporo roboty przy tym, trzeba pół dnia zarezerwować jak ktoś tego nigdy nie robił, zostały mi tylko słupki tylne do demontażu i jutro wyjmuję podsufitkę i kleję, dam foto przed i po w mojej galerii :)


Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Podsufitka szukam dobrego materiału
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2018, 16:13:40 pm »
W końcu koniec prac przy podsufitce, więcej foto w mojej galerii :)