Autor Wątek: Jaki olej do silnika  (Przeczytany 9614 razy)

peres20

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 27, 2009, 01:47:23 am »
pisałem oczywiscie o Magnatecu Castrolu. Olej Dobry , ale nie nadaje sie do nowych silnikow z malym przebiegiem z turbem poniwaz osadza sie na sciankach turba i spieka sie zatykając droznosc uklady smarowania i chłodzenia turba, przez co turbo siada. do strszych motorow polecam :-super.

tobi07

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 08, 2010, 20:03:36 pm »
Koledzy mam takie szybkie pytanko a mianowicie.
W piątek muszę wymienic olej w silniku jednak nie patrzyłem jakiego typu tam jest korek spustowy. Czy ktoś z Was pamieta czy am potrzebny jest kwadrat (jeśli tak to jakiej wielkości w mm.)  czy starczy jakiś zwykły klucz (jaki?)
z góry dzięki za podpowiedz

tobi07

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 08, 2010, 20:07:02 pm »
aha silnik 4.0 1990r daimler

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 08, 2010, 20:19:23 pm »


ale nie pamietam jaki to rozmiar  :-wstyd

tobi07

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 08, 2010, 20:25:53 pm »
kogutki wielkie dzięki za fotkę

Z tego co widzę to poradzę sobie zwykłym kluczem oczkowym?

nowicjusz

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 09, 2010, 08:10:55 am »
nim sie zabierzesz za zmiane oleju jesli to jest nie az tak bardzo paląca sprawa to zamów sobie nowy korek ktory jest z uszczelką gumową jako jedna całość.

daniel

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 09, 2010, 10:46:29 am »
Nie jest jako jedna całośc. Podkładka ma gumową uszczelkę.

kuksaniec

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 26, 2010, 12:53:53 pm »
Jak macie mozliwosc porownajcie wyglad silnikow wewnatrz - pracujacych z olejem castrol i olejem mobil. A zobaczycie duuuzza roznice. Pozdro to tak na marginesie. ;]

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.287
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 11, 2011, 12:55:55 pm »
To ciekawe z tymi olejami. Nigdy nie zauważałem różnicy. Leję do mojego xj40 Shell Helix 10w40. Wcześniej lałem Mobil1, wcześniej Castrol Magnatec.

Ale troszkę o innych olejach:

- do jednego samochodu lałem zwykły LOTOS 10w40. Przejechałem tym autem ponad 100.000 km po Alpach z ładunkiem. I auto ma się dobrze a przejechało już pół miliona km.

- przejechałem starym Saabem ponad 60 000 km na olejach kupowanych w LIDL-u. Nic się nie działo. Samochód ma dziury na wylot w podłodze i drzwiach ale silnik normalnie chodzi i nic nie dymi.

- kolejnym starym Saabem jeżdżę już ponad 8 lat i leję Castrol Magnatec 10w40 - też nic się samochodowi nie dzieje. Ma przejechane ponad 300 000 km.

Wydaje mi się, że obecnie technologia powoduje, że dużych różnic nie ma. Znaczenie ma eksploatacja auta. Jak dasz mu się nagrzać to każdy olej silnikowy będzie smarować. Jak masz turbo i dasz ognia zimą 5 sekund po uruchomieniu to później się tworzy legendy: Castrola nie polecam bo zaciera turbo :) LOTOSA nie polecam bo wypala uszczelki pod głowicą. itp.
Sam sobie w ¿yciu jako¶ nie radzê, Wiêc Biuro Porad dla innych prowadzê.

Nohall

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 25, 2012, 15:47:54 pm »
i ja sie czegoś dowiedziałem :P

kamil8318

  • Gość
Odp: Jaki olej do silnika
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 28, 2012, 21:43:13 pm »
koledzy ja w swoim drugim autku jeździłem od nowości  przez 140tyś na lotosie 10w40 i przy wymianach co 10tys  silniczek po rozebraniu wyglądał bardzo dobrze, wszystkie kanał były czyściutkie, więc nie czepiajmy się aż tak bardzo lotosa :P, przy turbo jest tym bardziej ważne aby pilnować wymian serwisowych  z racji obrotów na jakich kręci, a ta chwila po przegonieniu auta jest ważna  z uwagi ,  że turbo jest smarowane na na samym końcu