Dział Techniczny > XJ X350, X358 (2003-2009)

Katalizatory poza zakresem X350 4.2 supercharer.

(1/8) > >>

Maciej Franciszek:
Mój Jaguar "wypluł" następujące błędy: P0420, P0430 - katalizatory poza zakresem.
Czy jest jakieś tanie rozwiązanie tego problemu Panowie?
Oryginalne katalizatory 4800 zł sztuka.

a1410:
Wygląda mi na to, że kupiłeś "topielca". Szykuj się na kolejne, równie poważne kłopoty z osprzętem...

Maciej Franciszek:
Nieee a1410, kupiłem auto z wypożyczalni :) USA, Kalifornia - urwane przednie koło (geometrie po wymianie elementów zwieszenia przeszedł bez problemu), samochód jest bardzo żwawy i mało zniszczony.
Rzeczoznawca, który mi go wyceniał, na moje własne życzenie (a to bardzo dobry rzeczoznawca) stwierdził że w Polsce ciężko o taki egzemplarz.
Po prostu zaniedbany - amerykanie to specyficzni ludzie... przebieg 160 000 km, a olej w silniku wyglądał jakby nigdy nie był zmieniany, ale 800 km już przejechałem i nowego oleju nie ubyło ani kropli.
Serwisuje mi go w tej chwili Altamira (Zakroczym) i gdyby  to był topielec, to by zapewne to zauważyli, z resztą historia aut z USA jest łatwa do prześwietlenia i raport odnośnie VIN nie wykazał takiego zdarzenia.
Ale to mój zakup więc go bronię.
Twoim zdaniem katalizatory mogły ulec uszkodzeniu tylko w ten sposób, przez zalanie?

a1410:

--- Cytat: Maciej Franciszek w Styczeń 22, 2018, 19:07:10 pm ---Twoim zdaniem katalizatory mogły ulec uszkodzeniu tylko w ten sposób, przez zalanie?

--- Koniec cytatu ---
Nie tylko w ten sposób, ale to jest jedna z częstych przyczyn dziwnie przedwczesnego wypalenia się katalizatorów. Jeżeli silnik był sprawny, normalnie użytkowany i prawidłowo uregulowany, to katalizatory powinny wytrzymać ponad 500 tys kilometrów...

Maciej Franciszek:
Ja się zastanawiam czy, ten błąd koniecznie musi oznaczać, że padły katalizatory - może nie domaga to co sprawdza te katalizatory czyli sonda?
Może lali takie marne paliwo, że wszystko jest "brudne", może wystarczy wyczyścić sondy?
Praktykuje się takie działania?
Możliwe że katy są sprawne, a informacja o ich stanie jest błędna?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej