Autor Wątek: Problem z Paliwem  (Przeczytany 3895 razy)

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Problem z Paliwem
« dnia: Maj 15, 2009, 12:31:14 pm »
Mam maly problem... jak probuje zapalic swojego xj40 Sovereign z 91 silnik nie dostaje paliwa. Probowalem juz sluchac przy wlewie paliwa podczas gdy ktos wlacza zaplon, i slychac takie zasysanie jak wlacza sie na chwilke pompa, wiec chyba nie jest spalona.

Gdy odkrece rurke od benzyny przy listwie wtryskowej jest tam zupelnie sucho, i gdy wlaczam zaplon nic nie wylatuje.

Za to gdy zostawie samochod na pol godziny i odkrece rurke jeszcze raz, to paliwo jest pod cisnieniem i zaczyna wyplywac. W tym momencie mozna zapalic silnik, ale tylko na kilka sekund az paliwo w rurce sie nie zuzyje i zgasnie, bo wiecej nie doplywa.

Czy mozliwe jest ze zatkal sie jakis filtr, lub rurka jest zapchana? Gdzie nalezy szukac filtra (filtrow?).

Pozdrawiam :-)

MłodyKot

  • Gość
Odp: Problem z Paliwem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2009, 15:37:48 pm »
XJ40 1991 r. 4.0 l

Wydaje mi się że mam podobny problem. Przekręcam kluczyk, rozrusznik kręci, silnik zapala na 2 sekundy i gaśnie.
Help! Please somebody HELP...

Co to może być?

dzks, Tsu  :-thank

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Problem z Paliwem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2009, 07:11:12 am »
podstawa do znalezienia przyczyny nie zapalania jest czujnik paliwa
 mozna go zrobić samemu co juz pisałem najlepiej uzyc maly przewód z wczesnych V12 (do 1991 roku)
 gwint jest taki sam jak w xj40.

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?action=dlattach;topic=3290.0;attach=2608;image
 
po podlaczeniu bedzie wiadomo dlaczego nie pali za male cisnienie ,czy regulator puszcza , albo zawor przy pompie jest otwarty.

MłodyKot

  • Gość
Odp: Problem z Paliwem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2009, 18:11:03 pm »
A jeszcze jedno pytanko. Czy bardziej to wezwać mechanika, czy elektryka? Wiem, że to trochę wróżenie z fusów, ale może wiecie, akurat diagnoza jest oczywista?

EMIL

  • Gość
Odp: Problem z Paliwem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2009, 18:12:01 pm »
FILTR MASZ POD SPODEM AUTA STYLU GDZIE JEST TYLNIE KOLO MIALEM TEN SAM PROBLEM I MYSLALEM ZE POMPA PALIWOWA KUPILEM NOWA ZA KTURA MALO NIE ZAPLACILEM BO WSZYSTKIE CZESCI JAKIE KUPUJE DO KOTA TO W SERWISIE JAGUARA W SUMIE NIEWIELE NIM JEZDZE BO DO JAZDY NA CODZIEN MAM INNY SAMOCHÓD PO TRZECH DNIACH JAK CHCIALEM MONTOWAC POMPE OKAZALO SIE ZE ZAPALIL MUSIALA BYC WODA W BENZYNIE SPRAWDZ NAJPIERW UKLAD PALIWOWY

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Problem z Paliwem
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2009, 18:52:13 pm »
po cholerę kupujesz w serwisie Jaguara?
po pierwsze - słabo znają się na temacie, po drugie płacisz 3 razy tyle!
--------------------------------------------------------------------
informuję że wiem to z doświadczenia :D a nie z opowieści :)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Problem z Paliwem
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2009, 18:54:36 pm »
A jeszcze jedno pytanko. Czy bardziej to wezwać mechanika, czy elektryka? Wiem, że to trochę wróżenie z fusów, ale może wiecie, akurat diagnoza jest oczywista?
filtr paliwa wymienił?? :)

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Problem z Paliwem
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2009, 08:40:24 am »
chyba musze zrobić wyprzedaz u siebie częsci do kotow bo juz za 9 dni wyjezdzam ....
to znaczy jedziesz do Anglii na nauki :D :D :D

EMIL

  • Gość
Odp: Problem z Paliwem
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2009, 02:46:05 am »
no niestety ale z kazdym rokiem jest mniej dlanich poprostu jag stal sie zbyt europejski xf juz nietrafia w ich gusta tak jak xjs czy xj 20 lat temu lub wiecej

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Problem z Paliwem
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2009, 14:28:13 pm »
O dziwo jak samochod postal 3-4 dni, nagle cos mu sie odmienilo i problem znikl... :|

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Problem z Paliwem
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 03, 2009, 18:44:46 pm »
no niestety ale z kazdym rokiem jest mniej dlanich poprostu jag stal sie zbyt europejski xf juz nietrafia w ich gusta tak jak xjs czy xj 20 lat temu lub wiecej
ale co ty takie rzeczy opowiadasz??  Wyniki sprzedaży w samym UK mówią co innego. O XJS-ie mówili dokładnie to samo w 75 roku, bo nie był E-type :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 18:47:17 pm wysłana przez KRISS »

EMIL

  • Gość
Odp: Problem z Paliwem
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2009, 00:51:33 am »
no jakos niewidac tych xf duzo na angielskich drogach wzrosla sprzedaz jaguara ale w polsce kazdy szanujacy ta marke anglik jak tylko pomysli  ze napedza go silnik z peugeot 407 2.7 d to lapie sie za glowe

tomz

  • Gość
Odp: Problem z Paliwem
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2009, 09:31:56 am »
EMIL używaj przecinków  ;D bo treść nie ma sensu....
s-type 2.7 też był z PSA.......  ;)