Autor Wątek: x300 pompa paliwa zasilanie/przekaźnik  (Przeczytany 1503 razy)

Offline sphinx_20

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham to forum
x300 pompa paliwa zasilanie/przekaźnik
« dnia: Grudzień 28, 2017, 13:11:19 pm »
Witajcie koledzy.
Pojawił się u mnie problem, polegający na zaniku napięcia na pompie paliwa.
pacjent 4.0 sovereign z lpg.
Kilka dni temu dosłownie umarł przestał odpalać, wymęczyłem akumulator do zera i nic.
Dzisiaj mając czas zdiagnozowałem że pompa w baku nie dostaje prądu. Bezpiecznik cały nie wiem tylko który przekaźnik za nią odpowiada, nigdzie w necie nie znalazłem, może wpisywałem złe frazy.
W każdym razie po podaniu +12 na pompkę pompka się uruchamia, samochód odpala, po przeskoczeniu na gaz juz chodzi bezproblemowo.
Gdyby ktoś miał podobny problem albo posiadał wiedzę gdzie ten cholerny przekaźnik jest albo lepiej, który to jest, będe wdzięczny za podpowiedzi
x300 4.0R6 Sovereign W124 2.5D

Offline adam6854

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: x300 pompa paliwa zasilanie/przekaźnik
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2017, 22:49:47 pm »
Przekażnik jest w bagażniku w skrzynce bezpiecznikowej obok akumulatora. Jutro mogę podać dokładne miejsce w skrzynce. Nie pamiętam wzrokowo.

Offline sphinx_20

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham to forum
Odp: x300 pompa paliwa zasilanie/przekaźnik
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2017, 21:52:26 pm »
znalazłem!! na jakiejś angielskiej stronce podane jest że przekaźnik mieści się w czerwonej kostce ale u mnie jest w zielonej o dziwo.
Ale wziąłem miernik oskubałem kawałek izolacji z zasilającego pompę, zbadałem napięcie w kostkach przy wyłaczonym zapłonie,
a póżniej przy załączonym.
zlokalizowałem przekaźnik faktycznie uszkodzony jest. założyłem taki sam (z peugeota miałem akurat) i działa!
x300 4.0R6 Sovereign W124 2.5D