Autor Wątek: Luz poprzeczny na półosi przy dyfrze  (Przeczytany 1978 razy)

Offline dred

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
  • J@#$%ć biedę - czas spełniać marzenia.
Luz poprzeczny na półosi przy dyfrze
« dnia: Grudzień 14, 2017, 18:15:04 pm »
Panowie, wyszukiwarka na forum niestety nie ogranicza wyników do XJ40, a szkoda.

Auto jest obecnie w 3M na konwersji zawiasu na zwykłe, wymianie łożysk i kilku innych drobiazgach. Zadzwonił dzisiaj do mnie mechanik z tematem takim, że koło ma luz, bo półoś wysuwa się z lewej strony kilka mm przy dyfrze.
Trochę poczytałem, popatrzyłem i spostrzeżenia mam takie, że konieczna jest wymiana łożyska flanszy bocznej czyli coś takiego https://sklep.v12.com.pl/lozysko-flanszy-bocznej-dyferencjalu-jlm11527.html + uszczelniacz + pierścień zabezpieczający.
Rozumiem, że to łożysko znajduje się w zaznaczonym kwadraciku o można je wymienić demontując półoś, odkręcając 4 śruby które zakrywają łożysko itd.?
Nie jest konieczne zdejmowanie dyfra (czyli całego zawiasu etc.).

Bardzo proszę o pomoc, gdyż auto wisi na podnośniku i chciałbym jak najszybciej mieć ten temat załatwiony.

Z góry dziękuję





Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Luz poprzeczny na półosi przy dyfrze
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2017, 20:25:51 pm »
 mozna nie zdejmować dyfra dostaniesz się z boku  .  Jak już wyjmiesz  tą część z dyfu . to  aby zdjąć łożysko musisz zdjąć pierścień . Najlepsza metody która stosowałem  jest rozwiedzenie pierścienia wiertłem a potem przecinakiem otworzenie . Resztę wywalisz na prasie. . Jak auto jest na podnośniku to zajmuje to około 2 godzin . Uważaj na podkładki  pomiędzy półośką a dyferencjałem to są podkładki do ustawienia zbieżności tylnego koła.
I love and hate Jaguars

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Luz poprzeczny na półosi przy dyfrze
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2017, 17:43:47 pm »
Sprawdz czy to na pewno luz na polosi, czy nie przypadkiem na lozyskach stozkowych na laczeniu wahacza ze zwrotnica.


Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Luz poprzeczny na półosi przy dyfrze
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2017, 01:46:43 am »
 jeszcze moze być krzyżak n półosi. 
I love and hate Jaguars

Offline dred

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
  • J@#$%ć biedę - czas spełniać marzenia.
Odp: Luz poprzeczny na półosi przy dyfrze
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2017, 07:34:05 am »
Panowie, czytać ze zrozumieniem proszę. Wychodzi (a w zasadzie to wychodziła, bo już ogarnięte) flansza z dyfra tam gdzie zaznaczyłem na rysunku. Nie ma luzu nigdzie indziej. Poza tym nie wydaje mi się, aby podkładki wspomniane wyżej miały jakikolwiek wpływ na zbieżność. Co najwyżej mogą służyć do regulacji łożysk dyferencjału.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Luz poprzeczny na półosi przy dyfrze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2017, 00:21:35 am »
ty piszesz o podjadkach w dyferencjale ja pisałem o podpalaczkach na zewnątrz
I love and hate Jaguars