Autor Wątek: Jaguar Sovereign 1987 roku  (Przeczytany 3248 razy)

konrad89

  • Gość
Jaguar Sovereign 1987 roku
« dnia: Maj 14, 2009, 00:16:10 am »
Witam wszystkich proszę was o pomoc i doradzenie mi co mam robić.Mam Jaguara Sovereign 3.6 z 1987 roku i bardzo chciałbym w przyszłości zrobić z niego samochód zabytkowy mój problem polega że mam nie za bardzo sprawne amortyzatory tylne są to amortyzatory hydrauliczno-pneumatyczne nivomat i czytałem trochę na forum że one są bardzo drogie ale to nie ważne, czytałem również że można kupić zwykłe amortyzatory i one są już trochę tańsze i związku z tym czy jak pózniej będę chciał zrobić z niego zabytek to czy mogę mieć te zwykłe amortyzatory czy muszą być nivomat bo czytałem że w autach zabytkowych muszą być części oryginalne.Myślałem może aby kupić drugiego takiego samego jaguara może anglika i przełożyć amortyzatory a drugiego dlatego że jeszcze potrzebuję parę części do mojego jaguara takie jak klamki światła itp proszę was o doradzenie mi co mam zrobić pozdrawiam

optre

  • Gość
Odp: Jaguar Sovereign 1987 roku
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2009, 00:36:16 am »
Nie wiem czy z przeróbka zarejstrujesz jako zabytek, ale tak czy siak warto miec nivo, teraz kwestia pienięzna, nivo jest drogie, ale ja bym zostawił. sam mam przeróbke, ale taki już kupiłem, kiedyś przerobie z powrotem na nivomaty.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jaguar Sovereign 1987 roku
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2009, 05:13:07 am »
to wszystko zalezy od kolega ktory bede robil przeglad. nie jest okreslony, ze auto zabytkowy musi
byc w 100 proc orygynal, tylko wiekszosc a to bez definicji. podobno jest w kraju zabytkowa IIa
seria z silnikiem v8, ja bym rozmawial z panem od przegladow, najprawdopodobny on sie bedzie
znal na zawieszenie w jagach wiec moze on to nawet nie zauwaza...

magic

  • Gość
Odp: Jaguar Sovereign 1987 roku
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2009, 08:54:44 am »
Żeby zarejestrować auto jako zabytek musi ono składać się z 70% oyginalnych części

magic

  • Gość
Odp: Jaguar Sovereign 1987 roku
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2009, 08:55:55 am »
aaa i musi mieć też minimum 25 lat

ja$

  • Gość
Odp: Jaguar Sovereign 1987 roku
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2009, 10:08:06 am »
po pierwsze -pan od przegladów nic do tego nie ma !!! pierwsza rzecz musisz mieć zrobiona tzw. białą kartę i wpis do ewidencji zabytków czym zajmuje sie rzeczoznawca który przyjezdza do ciebie robi zdjęcia sprawdza wszystko w aucie jego orginalnosc co najmniej 75 procent....troche jest tego załatwiania  :-zly rok temu to przechodziłem swoim V-12 xjs :-hehe :-hehe :-hehe