Autor Wątek: Odp: S-Type R 2002r. 249tys., 4.2 395km; cena 24,900PLN - Góra Puławska  (Przeczytany 3442 razy)

Rachetovsky

  • Gość
 ?????? https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-s-type-s-type-r-4-2-supercharged-400km-ID6zft3A.html teraz tylko taki zostal, wlasnie moi drodzy a ile wg was taki kociak S-Type R moze km zrobic w swoim zyciu, ze tak to ujme? Jesli dobrze chowany, zadbany i co myslicie o tym ^ jescze i czy wg was te czarno czerwone skory sa ladne?  :-A



 

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: Odp: S-Type R 2002r. 249tys., 4.2 395km; cena 24,900PLN - Góra Puławska
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2017, 20:33:37 pm »
Skóry mają się podobać tobie a nie użytkownikom forum. Mnie się skóry nie podobają w zestawieniu z kolorem drewna.Kilometrów jak właściciel ma worek gotówki to zrobi i milion. Chyba źle sprecyzowales pytanie... Chodzi ci o przeciętna żywotność ważnych podzespołów jak silnik czy skrzynia?

Jakby pewnego poranka wszystkie liczniki aut zaczęły wskazywać prawdziwe wartości to karetek w kraju by zabrakło.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 404
  • XJ6 1993r
Odp: S-Type R 2002r. 249tys., 4.2 395km; cena 24,900PLN - Góra Puławska
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2017, 21:04:51 pm »
msiwow ma rację. W kwestii gustu bazuj na własnych poglądach. Przecież to Ty a nie my będziemy użytkować auto. A w kwestii skóry - jeśli nie jest wentylowana - to wybeczcie ale tylko ładnie wygląda. Nie jestem typem dżentelmena który niezależnie od pory roku jeździ garniturze. Tak, przepraszam latem zdarza mi się ubierać krótkie spodenki. Zostaw auto na  parę godzin w słońcu latem i powiedz jak to jest fajnie wsiadać do auta z pełną tapicerką skórzaną, najlepiej czarną.. A co do kilometrów, to największy kilometraż robią zazwyczaj pierwszy i drugi właściciel, nieraz trzeci, dalej auta zdobywają mniej majętni miłośnicy motoryzacji i przebiegi drastycznie maleją. Dotyczy to zwłaszcza wersji usportowionych oraz paliwożernych. W Seicento opisany przez mnie zjawisko może nie wystąpić  ;D
Im większa moc, im bardziej sportowe auto tym bardziej przebiegi takich aut maleją, zazwyczaj właściciele takich aut mają kilka innych aut.
pewnie jak by zrobić ranking passat vs porsche to by się okazało że prawie każdy sprowadzony passat ma oszukany przebieg a w porsche ten odsetek byłby minimalny

Mi osobiście nie podoba się ta czerwona skóra w połączeniu z drewnem. Ale jakby stan auta byłe fajny - przebarwiłbym i tyle.

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: S-Type R 2002r. 249tys., 4.2 395km; cena 24,900PLN - Góra Puławska
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2017, 21:33:46 pm »
Mogę się mylić ale to auto już od poad roku szuka nowego właściciela. Czemu sami sobie odpowiedźcie. Źenada. Pierwsze ogłoszenie miało fotki z myjni samochodowej.
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Rachetovsky

  • Gość
Odp: S-Type R 2002r. 249tys., 4.2 395km; cena 24,900PLN - Góra Puławska
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2017, 00:38:02 am »
Skory nie sa piekne, ale mi sie podobaja w miare, tylko znajomy mechanik mowi, ze tak troche srednio to wyglada, a nie chce wyjsc na totalne bezguscie, choc macie racje zawsze mozna przefarbowac i tak chodzilo mi o ogolna trwalosc modelu R i chyba ten silnik szedl tez do innych autek, czy sie myle?

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: S-Type R 2002r. 249tys., 4.2 395km; cena 24,900PLN - Góra Puławska
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2017, 15:30:57 pm »
Co do silnika to był spotykany w kilku modelach grupy GM jeśli dobrze kojarzę. Moim zdaniem R nie jest autem do codziennego użytkowania ,paliwo,koszty utrzymania i hałas z wydechu jak dla mnie go szkoda  na codzienne km. Na codzienne mam zwykłego a R po mału się zmienia po zakupie aby od lata mogła służyć bezproblemowo na weekend wyjazdy. Co to tej szt to faktycznie jest długo na ogłoszeniach ,ale nie koniecznie cis musi z nim być. Wiadomo koty się sprzedaje ciężko bo Polak woli VW a tym bardziej wersja R. Jechać oglądać sprawdzić elektrykę ,wyposażenie stan blachy ,progi podłoga standardowe ślady po malowaniach ,czyli pod uszczelkami szczeliny ślady na śrubach itp. Kompresor jest mało awaryjny ale warto wsłuchać sie stetoskopem lub zrobić go sobie z długiego wkrętaka.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Rachetovsky

  • Gość
Odp: Odp: S-Type R 2002r. 249tys., 4.2 395km; cena 24,900PLN - Góra Puławska
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2017, 18:47:13 pm »
dzieki za informacje bodzio ;) wlasnie troche sobie myslalem i na daily zostawie sobie VW, ale na trasy i na weekendowa zabawe taka R miec to cos pieknego by bylo, coz nie pozostaje mi nic innego jak sie ruszyc ogladac go za jakis czas jak znajde dluzsza chwile wolnego, dzieki wam za wszystkie opinie :D