Autor Wątek: Błąd systemu parkowania  (Przeczytany 3423 razy)

Offline felek73

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Błąd systemu parkowania
« dnia: Październik 06, 2017, 16:15:06 pm »
Witam
No i pierwsza usterka się przytrafiła. Mam XFa z 2013 roku. Do tej pory wszystko było ok ale od paru dni mam problem z systemem parkowania. Jak odpalam auto słyszę sygnał ostrzegawczy i taki pisk oraz komunikat: układ wspomagania parkowania oraz kamera niedostępne. Na drugi dzień wsiadam i jest ok.  Kolejny dzień znowu błąd. Tak jakby jakaś kostka tam nie łączyła albo coś podobnego.  Umówiłem się do ASO ale może gdzieś warto samemu zajrzeć? Ktoś miał z czymś podobnym doświadczenie?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Błąd systemu parkowania
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2017, 19:57:06 pm »
Wiazka idąca do klapy bagażnika
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Waszka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Jaguar xj 3.0 D
Odp: Błąd systemu parkowania
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2017, 15:32:21 pm »
 Wiazka na 100%

Offline felek73

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Błąd systemu parkowania
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2017, 16:07:03 pm »
Koledzy mieli rację :) Walnięta wiązka tyle że pod przednim zderzakiem  (problem był na czujniku z przodu). W serwisie powiedzieli że przewody rdzewieją , polutowali coś , wzięli trochę ponad 600 PLN i odjechałem z działającym systemem ..

Offline Janek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Błąd systemu parkowania
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2017, 17:14:36 pm »
Ile kuźwa? Za co 😂😂😂 Za 600 zł to ja wiazke i dwa czujniki wymieniłem po spotkaniu z lisem...
2014 XF-S 3.0 zajumany // 2010 XF 3.0D 301bhp // 2013 XF-S 3.0

Offline felek73

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Błąd systemu parkowania
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2017, 11:47:08 am »
Chyba to polega na tym że nie wiem gdzie z takim tematem pojechać .. W Wawie jeżdzę albo do JLR na Waszyngtona albo do VCentrum.. Jakieś płyny jeszcze uzupełniali i może  stąd ta cena.. zawsze liczyłem się z tym że obsługa Jaga parę zebli będze kosztować :)

Offline piotrs1983

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Błąd systemu parkowania
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2021, 12:04:39 pm »
Witam wszystkich.

Z góry przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale nie chciałem zakładać nowego wątku z tym samym problemem.
Otóż w moim Jagu wystąpiła dokładnie ta sama usterka. Początkowo kamerka raz działała, raz nie. Z biegiem czasu przestała działać.
Przejeździłem tak już ze dwa lata aż w końcu zabrałem się za wiązkę. Liczyłem na szybki i prosty temat a tu okazuje się, że wiązka ani nie jest nigdzie przetarta, ani kabelki nie przerwane. Na każdym pinie jest przejście. Czy problemem może być światłowód? Tego nie potrafię sprawdzić w warunkach domowych.
Gdzie szukać dalej?
Czujniki parkowania mam tylko z tyłu.

Offline anutemix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Samochód jest dobry do kiedy jeździ
Odp: Błąd systemu parkowania
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2021, 10:17:33 am »
U mnie po takich objawach był czujnik parkowania zepsuty wymieniony został na nowy i kamera zaczęła działać. W Warszawie polecam Andrzeja jest naprawdę dobry w elektronice Jaguara. Jak ktoś będzie potrzebował numeru dajcie znać na PW
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2021, 16:15:39 pm wysłana przez MicGin »

Offline Paki_GD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 96
Odp: Błąd systemu parkowania
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2022, 23:16:40 pm »
No niestety w Jagu jest tak to połączone że jeżeli jeden czujnik padnie to nie działają żadne czujniki parkowania ani kamera cofania. Tak właśnie teraz mam

Piszę tu żeby nie zakładać nowego wątku. Mam do wymiany lewy skrajny tylny czujnik parkowania. Byłem dzisiaj w warsztacie i tak mi zdiagnozowali. Jaguar XF 2013  jaki czujnik (nr ) tam podejdzie. Czy jest jakaś różnica między czujnikami przód a tył , czy to wszystko to samo? Pytam nie chcę kupić złego. może ktoś zapoda jakiś link do allegro czy tym podobne.

Kiedyś już wymieniałem czujnik jaguarowski numer z faktury to HC2C 29377. Trochę się zakręciłem, nie zrobiłem fotki i teraz się drapię w czoło. Z góry dziękuję za pomoc.


był
X-Type 2.0 D SE 2004
Jest
X-Type 2.0 D SE 2005
XF 3.0  D 2013 Premium Luxury