Autor Wątek: Nie odpala z pozycji P  (Przeczytany 1574 razy)

jagujan

  • Gość
Nie odpala z pozycji P
« dnia: Wrzesień 02, 2017, 10:16:03 am »
Witam , od 13 lat posiadam xk8 z 1997r. Jedyny problem jaki mnie frapuje to ,że w okresie letnim w upalne dni rozgrzany silnik i temperatura otoczenia wysoka silnik nie odpoala zpozycji P ale z pozycji N odpala bez problemu .Wystarczy ,że silnik lekko się słodzi odpala z pozycji P . W zimie tego problemu nie ma

Offline marcinw

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nie odpala z pozycji P
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2017, 10:17:27 am »
Masz najprawdopodobniej uszkodzony mechanizm przy wybieraku skrzyni. W miarę częsty objaw.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Marcin
2006 XK8 4.2 cabrio Victory Edition

jagujan

  • Gość
Odp: Nie odpala z pozycji P
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2017, 18:11:13 pm »
Dziękuje

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Nie odpala z pozycji P
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2017, 04:30:51 am »
 spróbuj ruszać gałka biegów w pozycji P trochę wyżej trochę niżej . moze zaskoczy   . jesli tak to znaczy że kabel trochę sie wyciagnal i mozna go lekko podregulowac  przy dźwigni zmiany biegów . Tam są dwie nakrętki  przy podłączeniu kabla do dźwigni  . Już nie pamiętam ale duże,chyba  13/15  czy 15/16 incza . przed  czymkolwiek luzowaniem lub naciąganiem, zaznacz   w jakim oryginalnym  miejscu jest kabel i nakrętki   zawsze potem łatwiej   trafić w miejsce wyjścia po  złym  ustawieniu.
I love and hate Jaguars

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Nie odpala z pozycji P
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2017, 06:56:50 am »
 Sorry przeczytałem szybko pytanie i zapomniałem ze mówimy o  XK8 a nie o X300 . sorry .
 jest podobna sytuacja ale mozna spróbować lekko wyregulować przy skrzyni  tam są dwie nakrętki. Przy okazji zobacz  czy jak zapalasz pali się lampka przy zmianie biegów gdy jest na pozycji P.    I jeszcze jedno jak będziesz miał problem z odkręceniem tej nakrętki to nic na siłę bo zerwiesz kabel .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2017, 07:05:57 am wysłana przez jarek-jerryjag »
I love and hate Jaguars