Autor Wątek: demontaż szyberdachu  (Przeczytany 2818 razy)

Offline jagdds

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Daimler Double Six 1991, X350 2006
demontaż szyberdachu
« dnia: Wrzesień 02, 2017, 00:15:56 am »
Witam, ze względu na odklejenie tkaniny z podsufitki jestem w trakcie wymiany materiału na podsufitce. Bez sensu okazało się użycie kleju w sprayu, klei nie trzymał bo gąbka jest struchlała, usunięcie gąbki i przyklejenie nie wchodziło w grę - widać wszystkie nierówności, pozostałości gąbki. Wyjąłem podsufitkę przez tylne drzwi pasażera po uprzednim zdemontowaniu siedziska tylnej kanapy (fotel kierowcy położony, fotel pasażera przesunięty maksymalnie do przodu). Podsufitka nie popękała. I tu dochodzę do problemu, jak zdemontować materiał z szyberdachu? Proszę o napisanie krok po kroku co mam zrobić.
1. odkręciłem 4 śrubki z przedniej części szyberdachu, wyjąłem część górną szyberdachu
2. odkręciłem śruby stabilizujśce szyberdach w prowadnicach z przodu i z tyłu szyberdachu,
3. odkręciłem ogranicznik (taki z plastykiem i metalem w kształcie litery L, udało mi się przesunąć szyberdach znacznie do przodu ale nadal pozostaje w prowadnicy, i tu poległem co dalej??? jak go wyjąć???
Proszę o pomoc Sławek, jagdds

Offline jagdds

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Daimler Double Six 1991, X350 2006
Odp: demontaż szyberdachu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2017, 17:54:03 pm »
Uff, dałem radę. Pomyślałem, popatrzyłem na youtube (jest film pokazujący szyberdach serii 3) i udało się. Jeżeli ktoś będzie miał problem z podsufitką, demontażem szyberdachu to proszę pisać.
Pozdrawiam Sławek, jagdds :-A

Offline MSCHINDLER

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • XJ6 4,2 1986
Odp: demontaż szyberdachu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:50:08 am »
Witam, mnie też czeka demontaż całości podsufitki i wymiana jej poszycia.
Gdzie kupiłeś materiał, czym kleiłeś, jak ona jest mocowana do dachu?
Pozdrawiam
MS
Z miłości do do XJ wstępuję w szeregi

Offline jagdds

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Daimler Double Six 1991, X350 2006
Odp: demontaż szyberdachu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2017, 06:14:04 am »
Witaj MSCHINDLER,
Demontaż podsufitki: odkręcić wszystkie elementy które ją przytrzymują (osłony przeciwsłoneczne, lusterko (w moim samochodzie należy je energicznie pociągnąć w dół i ukaże się płytka montażowa)), demontaż welurowej uszczelki szyberdachu i spinek metalowych przytrzymujących podsufitkę wokół szyberdachu (część z nich zostanie w welurowej uszczelce, jest ich około 10-12 sztuk). Zdemontuj rączki uchwytów dla pasażerów, odkręć 1 śrubę od lampek (chyba dolną, tylko jedna mocuje lampkę do karoserii, a pozostałe 2 mocują lampkę do boczku), zdemontuj boczki i tylną maskownicę przy podsufitce. Montowane są na wcisk, na sprężyste metalowe klipsy. Samo podsufitka jest jeszcze podtrzymywana przez 4 uchwyty-podpórki z tyłu i 2 po bokach. Ja wyjąłem podsufitkę przez tylne prawe drzwi lekko ją wyginając. Zrób to z pomocą drugiej osoby.
Ja w końcu zawiozłem do tapicera, ale materiał który wybrałem znalazłem też w necie: hurtownietapicerskie.pl mój materiał to: Dzianina welurowa stosowana w samochodach jako podsufitka kolekcja ESU1/2.  Do podklejania używałem kiedyś klejów tapicerskich w sprayu, ostatnio kupiłem dobry klej do wykładzin w sprayu w sklepie Komfort.
Demontaż szyberdachu: jest film na youtube z szyberdachem serii 3.
Pozdrawiam, jagdds jcpf-stanby

Offline MSCHINDLER

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • XJ6 4,2 1986
Odp: demontaż szyberdachu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2017, 15:09:15 pm »
Dzięki za super opis :-thank, jak będę robił swoją to porobię fotki zrobi się do tego manual :)
Z miłości do do XJ wstępuję w szeregi

Offline jagdds

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Daimler Double Six 1991, X350 2006
Odp: demontaż szyberdachu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2017, 22:50:45 pm »
Dzięki,
link do filmu z szyberdachem: https://www.youtube.com/watch?v=k2O8aKVQWuU.
Pozdrawiam jagdds   jcpf-stanby