Autor Wątek: Przerwa w pracy silnika  (Przeczytany 2066 razy)

dick202

  • Gość
Przerwa w pracy silnika
« dnia: Sierpień 29, 2017, 23:42:32 pm »
Dzień dobry.

Mam 3 serię z silnikiem 4,2 (1986 rok produkcji) - niestety z problemem.
Podczas przyśpieszania lub jazdy jednostajnej czasem na chwilę przestaje pracować silnik. Na krótki czas - może na 1 sekundę.
Milkną wszystkie garki na raz. Po sekundzie wraca niemal wszystko do normy, jedynie przez kolejną sekundę pracuje na zbyt bogatej mieszance.
Jak zdarzy się to podczas przyśpieszania z najniższych obrotów, to silnik potrafi zgasnąć.
Natomiast na luzie przy puszczonym gazie (na wolnych obrotach) to nigdy się nie zdarza.
To wszystko wskazuje na problem z układem zapłonowym.
Co może być przyczyną? (czy to może być problem z cewką?)
Dodam, że zamontowałem nowe świece, przewody WN, kopułkę, palec rozdzielacza. Nic to nie zmieniło.

pzdr

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Przerwa w pracy silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2017, 01:16:12 am »
 Ja bym podejrzewał AFM  . ale też sprawdz czy węże od niego do kolektora są dobrze zaciśnięte.
 tutaj  sporo osób zakładało kondensator pomiędzy  podłączeniem w kostce do AFM  #6 i #8  duży kondensator 100Mf .   o tym tez pisze  AJ6 Engineering . pisze też o regulacji AFM  ale ja za to się nigdy nie brałem  wolałem wymienić na inny dobry. Regulacja  tego AFM  nie jest prosta  i zamiast zreperować mozna bardziej popsuć .  chyba ze się ma drugi dobry . to mozna sie bawić.
 http://www.jagweb.com/aj6eng/42efi/page3.php
I love and hate Jaguars