Autor Wątek: X-TYPE 2.5 AUTOMAT  (Przeczytany 3445 razy)

karlosmhr

  • Gość
X-TYPE 2.5 AUTOMAT
« dnia: Sierpień 25, 2017, 11:15:21 am »
Witam,
Przymierzam się do zakupu Jaguara X-Type.
Według sprzedającego (auto-komis) jaguar w stanie idealnym, niby bez wkładu. Ogólnie sprzedawca mnie zaskoczył profesjonalnym podejściem do tematu: miła rozmowa, odpowiedz na wszystkie pytania, za każdym razem jak dzwonie to podchodzi do samochodu żeby wiedzieć co mówi.
Chodzi o tego (2003 rok, 198000km) :
https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-x-type-2003r-2-5b-4x4-200km-zamiana-ID6yYMMD.html

Może ktoś z Was go już oglądał ? A jak nie, to może mi podpowiecie na co zwrócić szczególną uwagę, jak wygląda sprawa z tymi skrzyniami ? W miare szybka zmiana przełożeń, szybka redukcja ? I co najważniejsze - trwałość ?
Napęd 4x4, z tego co słyszałem pancerny (czy to prawda?)
3/4 części pasuje z Mondeo ?

Dziękuje z góry za odpowiedzi !


Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: X-TYPE 2.5 AUTOMAT
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2017, 12:34:15 pm »
Nie chciałbym cię rozczarowywać ale weź gościa na oko ,bo już sciemnia.Nie jest tak że napęd 4/4 jest pancerny(często się psuje)ani że 3/4 części to mondeo.Owszem jest trochę odpowiedników ale to przesada.Pobuszuj po historii forum to zobaczysz ile częsci podchodzi.A z  tym pancernym napędem ...no to pojechał.X w naprawde dobrym stanie to koszt 2x wiekszy ,więc trzeba się liczyc z tym że w takiej cenie idalny nie jest.

karlosmhr

  • Gość
Odp: X-TYPE 2.5 AUTOMAT
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2017, 12:53:45 pm »
Dzięki za info.
Akurat co do napędu i części to nie on mówił.

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: X-TYPE 2.5 AUTOMAT
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2017, 22:27:56 pm »
Cześć. Ja niedawno kupowałem mojego X-typa i jestem bardzo zadowolony. Ale to wszystko zależy od tego na co trafisz - trochę to rosyjska ruletka. U mnie skrzynia chodzi fajnie choć na początku troszkę szarpało przy zmianie biegów ale po wymianie oleju ustało. Silnik szybko wchodzi na obroty i ma niezłego kopa ( mój to 3.0 więc ma trochę więcej kunia  ;D ) Jak masz zaufanego mechanika to podjedź i niech oceni - bo tak na oko to wiesz  ;) .... trzeba podłączyć do kompa , wjechać na kanał itp. Udanego zakupu życzę

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: X-TYPE 2.5 AUTOMAT
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2017, 00:08:14 am »
Może się nie znam i mam problemy z oczami, ale WYDAJE MI SIĘ, że kolor drewna deski jest zupełnie inny od koloru kierownicy, drewna przy biegach i drzwiach. Przypadek?....Nie sądzę... :)

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: X-TYPE 2.5 AUTOMAT
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2017, 09:52:39 am »
Jurlich masz rację ale zauważ, że wnętrze jest nierówno oświetlone słońcem. Trzeba to zobaczyć na żywo. Pozatym on kosztuje 12. Ogladajacym ja bym radził takie samochody sprawdzać raczej w sposób taki czy są dobrze naprawione a nie czy wogule kiedykolwiek było kuku.

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: X-TYPE 2.5 AUTOMAT
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2017, 18:46:41 pm »
zgodzę się z kolegą powyżej. Jedno co mnie zastanowiło to kierownica - jej podstawa ma inny kolor niż sama kierownica. Nie wiem czy to normalne ale u mnie sa w jednym kolorze

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: X-TYPE 2.5 AUTOMAT
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2017, 17:15:47 pm »
Ale czepiacie się tej kierownicy :) . Pewnie poprzedni właściciel chciał mieć kierownicę z drewnem i wstawił właśnie taką, w innym kolorze.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

SilverAG

  • Gość
Odp: X-TYPE 2.5 AUTOMAT
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2017, 18:43:10 pm »
Wygląda raczej na słabo dobrany kolor przy obszywaniu - dolne ramiona są w kolorze.