Autor Wątek: Pompa SLS  (Przeczytany 1289 razy)

Offline Generał Lee

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • XJ40 4.0 '93
Pompa SLS
« dnia: Sierpień 07, 2017, 22:41:14 pm »
Witam!

Ostatnio przy oględzinach auta, które niedawno zakupiłem odkryłem, że w zbiorniczku wyrównawczym od SLS'a nie ma w ogóle płynu. Nie wiem jak długo taki stan sie utrzymuje, ale zakładam, że już dłuższą chwilę. W związku z tym mam pytania - czy mogę od razu założyć, ze pompą od nivo jest do wymiany czy praca "na sucho" niekoniecznie ja wykończyła?

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Pompa SLS
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2017, 08:54:25 am »
 Pytani e#1 czy ty masz nivo ?
 to ze masz zbiornik to nie znaczy ze masz jeszcze amortyzatory typu Nivo .  do lat 1992 jaguar  robił kit  aby zmienić z nivo na regularne amorytzatory .
  Wiele osób później  robiło to samemu i czasami  wymieniali amortyzartory  a nie wywalali pompy czy rury od zaworów do amorytzatorow  tak samo jak zbiornika.
 Jednak jak mas pompę to nie powinna chodzić na sucho . Dokładnie sprawdz jakie masz amortyzatory .
 Jak masz nivo to po przekręceniu kluczyka  auto powinno się  lekko podnieś i lekko  opaść  . okolo 10-13mm . Jesli idzie  w górę więcej to amortyzatory są złe albo jak jedziesz i ciągle głowa  skacze  przez tylne amortyzatory  lub auto sie poodnosi na 4 cm i tak jedziesz nie popada.   Ja zjadłem zęby na nivo .
I love and hate Jaguars

Offline Generał Lee

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • XJ40 4.0 '93
Odp: Pompa SLS
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2017, 08:06:26 am »
No tak, ale jak nie mam płynu to na pewno się nie podniesie. Muszę zerknąć na same amortyzatory, wtedy będę mógł określić czy to nivo rzeczywiście jest :)