Autor Wątek: ciezko zapala gdy zimny  (Przeczytany 3841 razy)

paweeeel

  • Gość
ciezko zapala gdy zimny
« dnia: Maj 11, 2009, 17:11:21 pm »
Witam serdecznie,

Samochod to Jaguar xj40 1990 rok 4.0 angielska wersja...problem polega na tym ze musze baaardzo dlugo krecic rozrusznikiem zeby zapalil po nocy.Gdy silnik jest cieply zapala idealnie.Mam jeszcze problem ze zbyt duzym spalaniem i brakiem mocy oraz czasami wyskakuje kontrolka "check engine".Slychac tez dziwne syczenie z lewej strony silnika ( angielski pasazer ) Moze dolot puszcza??? Mam zamiar zmienic filtr paliwa moze to cos pomoze ???
Jest jeszcze jeden dziwny objaw ....gdy przyspieszam i wcisne pedal gazu na maksa to obroty dochodza tak do 2.500-3000 i zaczyna przerywac tzn. nie jedzie dalej...trzeba zdjac noge z gazu i znowu przyspieszyc wtedy wszystko wraca do normy.

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie i wsakzowki
Pozdrawiam
Pawel

oskioski

  • Gość
Odp: ciezko zapala gdy zimny
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2009, 18:04:04 pm »
może to diesel  :o

paweeeel

  • Gość
Odp: ciezko zapala gdy zimny
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2009, 14:56:42 pm »
Niestety komunikatow o bledzie brak gdyz jest uszkodzony uklad ABS i gdy wcisne VCM to wyswietla FAIL :(
Wczoraj wieczorem autko padlo zupelnie....rozrusznik kreci ale nie zapala,tak jakby paliwa nie dostawal.
Swiecie zmienialem,kable tez,kopulka i palec rowniez..
Pozdrawiam

Jakub32

  • Gość
Odp: ciezko zapala gdy zimny
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2009, 15:55:29 pm »
Wciśnij VCM na niepracującym silniku, 5 sekund po przekręceniu zapłonu.

paweeeel

  • Gość
Odp: ciezko zapala gdy zimny
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2009, 16:25:41 pm »
dzieki....zobacze dzisiaj wieczorkiem bo autko stoi unieruchomione pod praca...chce go dac mechonikowi w robiecie...moze on cos ustali wiecej??

paweeeel

  • Gość
Odp: ciezko zapala gdy zimny
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2009, 16:58:08 pm »
wczoraj sprawdziłem znowu VCM...udalo mi się złapać błąd FUEL FAIL 16.Mam uzy problem z VCM bo na włączonym zapłonie swieci ANTI LOCK i ten czerwony wykrzynik więc VCM od razu wyswietla FAIL :(

Jakub32

  • Gość
Odp: ciezko zapala gdy zimny
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2009, 18:03:17 pm »
Padł Ci czujnik temperatury zasysanego powietrza, mający wpływ na kąt wyprzedzenia zapłonu przy różnych temperaturach powietrza, mam gdzieś luźny w garażu, używany, ale sprawny. Wkręcany jest w plastikowy element za harmonijką gumową na przepustnicy w stronę filtra przepływomierza, z wpiętą dwupinową wtyczką, być może go nie ma, albo się wykręcił, stad może to syczenie

paweeeel

  • Gość
Odp: ciezko zapala gdy zimny
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2009, 18:39:41 pm »
dziękuję za pamoc,niestety teraz jestem w Anglii wiec raczej nie wpadne do kraju:) Tutaj za nowy muszę dać 13 funtów plus wysyłka( więc spoko ) Czujnik jest wkrecony i mocno trzyma.Ja jeszcze obstawiam uszczelke kolektora dolotowego.Myslisz że ten uszkodzony czujnik tez odpowiada za zbyt duże spalanie i brak mocy ??? Przepraszam za glupie pytania ale to pierwszy Jaguar jakim jeżdzę i sie po prostu nie znam :)


paweeeel

  • Gość
Odp: ciezko zapala gdy zimny
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2009, 20:51:50 pm »
no jasne...wiem że przez internet auta nie naprawisz...chodzi mi tylko na co zwrocic uwage.
Wiec tak....jak podniesiesz maske slychac syczenie z lewj strony ( proszę pamietac ze to ANGLIK )  w srodku slychac rytmiczne pukanie , czestoliwosc tego pukania zwieksza wraz z dodawaniem gazu.Zmieniłem w samochodzie swiecie,kable wysokiego napiecia , filtr powietrza i paliwa, nowa kopulka i palec... Zapala ciezko gdy jest zimny,swieci sie kontrolka CHECK ENGINE od momentu uruchomienia auta...czasami w czasie jazdy zgasnie kontrolka.....kod błędu FUEL FAIL 16.Syczenie i pukanie miałem od momentu kupna samochodu....kontrolka CHECK ENGINE pojawila sie jakies tydzien temu gdy rano chcialem go odpalic i po prostu nie chcial zaskoczyc... ( prawdopodobnie kolega zapomnial zatankowac ) Dolalem wiec 5 litrow paliwa i zaskoczyl ale od tego momentu dziwnie chodzi...wlasnie ta kontrolka i brak mocy....jak depniesz na kick-down to dlawi sie i nie wie czy jechac do przodu czy do tylu:)

To chyba wszystko...wiecej grzechów nie pamiętam

roberturszula

  • Gość
Odp: ciezko zapala gdy zimny
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2009, 20:13:17 pm »

 ja też uważam,że to czujnik wału jeśli chodzi o o moc.piszesz,iż wymieniłeś przewody,świece,kopułkę i palec to wymień jeszcze kondensator jak siedzi to iskra będzie lecz słaba.zobacz jeszcze czy czsem silnik się nie kończy.
na uruchomionym silniku wyciągnij bagnet do kontroli oleju w silniku jeśli wydobywa się stamtąd dym to radzę oszczędzać silnik bo na full to długo nie pożyje.

paweeeel

  • Gość
Odp: ciezko zapala gdy zimny
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2009, 20:57:33 pm »
spoko...dziękuję za wszystkie rady.....zobacze może ten czujnik wału....
Może coś sie poprawi
Pozdrawiam