Autor Wątek: Statuetka Jaguar'a na masce!  (Przeczytany 3811 razy)

Offline Piterwb

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Statuetka Jaguar'a na masce!
« dnia: Lipiec 26, 2017, 15:48:23 pm »
Witam serdecznie jestem posiadaczem XJ'ota z 1991 roku i bardzo chciałbym zamontować statuetkę  (figurkę) kota na masce,lecz nie mam nigdzie otworow na masce i teraz pytanie,jak to wykonać najlepiej? Posiadam obrotowa statuetkę.Pozdrawiam i proszę o pomoc!

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Statuetka Jaguar'a na masce!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2017, 16:20:44 pm »
Obejrzeć fabryczne mocowanie, okleić maskę taśmą malarską, wymierzyć, wywiercić odpowiedni otwór (od strony silnika są otwory w profilu maski, żeby dało się śruby od leapera dokręcić - to sugeruje, gdzie powinien być kot).

Po wywierceniu zapaćkać dobrą antykorozją i przy zakładaniu uszczelniłbym polimerem na gorąco.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Piterwb

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Statuetka Jaguar'a na masce!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2017, 16:58:19 pm »
Mam w posiadaniu taka o to statuetkę,tylko żadnych otworow nigdzie nie widzę pod maską.

Offline algerothouss

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Statuetka Jaguar'a na masce!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2017, 18:43:30 pm »
Witaj

Figurka na masce powinna być tak ulokowana, by podczas otwarcia pełnego maski kociak niemalże "całował" grill. Widziałem figurki umiejscowione zbyt wysoko i wydaje mi się, że odbiera to uroku. Nie wiem jak w Twoim modelu, ale ja w mojej 300-tce mam właśnie tak zamontowaną figurkę i nie wyobrażam sobie innego miejsca dla niej (nawet 5 cm bym nie przesunął)

Pozdrawiam

Offline Piterwb

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Statuetka Jaguar'a na masce!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2017, 18:48:07 pm »
Ktoś napisał,że pierwsza śruba z gwintem musi być ulokowana 16 cm od początku maski. Tylko z tego co widzę to nie wiem,czy ten gwint od figurki będzie wystarczająco długi,by złapać go jeszcze nakrętką bo ta blacha jest dosyc gruba.

Offline Piterwb

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Statuetka Jaguar'a na masce!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2017, 20:09:05 pm »
Znalazłem otwór pod osłoną. Jest oki. Jutro biorę się za montaż:)

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Statuetka Jaguar'a na masce!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2017, 22:11:33 pm »
Przede wszystkim to nie jest statuetka  do xj40...
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 768
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Statuetka Jaguar'a na masce!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2017, 07:05:24 am »
Dokladnie.

Offline Witek12345

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Statuetka Jaguar'a na masce!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2017, 09:38:36 am »
Wygląda jak do X350 na rynek amerykański.
Montowanie takich ozdobników na kanciastym XJ40,gdzie mamy niemalże płaską maskę silnika, to dyskusyjny pomysł,kwiatek u kożucha,ale skoro można nawet spotkać takie/podobne statuetki na XJS i XK,to znaczy,że społeczeństwu się podoba(?).
Najlepiej to wygląda na autach projektowanych w stylu retro, więc do np. S-Type jak najbardziej pasuje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2017, 10:01:03 am wysłana przez Witek12345 »

Offline Piterwb

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Statuetka Jaguar'a na masce!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 27, 2017, 12:53:01 pm »
Myślicie,że będzie to na nim slabo wyglądać?

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 768
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Statuetka Jaguar'a na masce!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2017, 13:31:41 pm »
Sa 3 statuetki do wyboru, ta ktora masz jest dedykowana do S typa a sa jeszcze 2 inne 5cali i 7 cali. Wysle Ci na priva.
Zapomnialbym, wycieraczka lezy u Ciebie nie po tej stronie co trzeba, cos masz zepsute ? sprawdzales czy to nie anglik ?
Umiesc jakies fotki w galerii :)

Offline Piterwb

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Statuetka Jaguar'a na masce!
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2017, 14:11:25 pm »
Ok już mam:) Auto osobiście ściągnąłem ze Szwajcarii. Chodzi o silniczek,czasem tak ma,że zatrzyma się z drugiej strony.

Offline Piterwb

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Statuetka Jaguar'a na masce!
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2017, 15:28:30 pm »
Czyli 5 calowy,czy 7 calowy dedykowany jest do XJ40?

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 768
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Statuetka Jaguar'a na masce!
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2017, 17:01:12 pm »
5cali bo 7cali bedzie wygladac komicznie, kiedys jak kupilem swojego myslalem o wymianie na wiekszego kotka ale koledzy mi odradzili i dobrze sie stalo :)

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Statuetka Jaguar'a na masce!
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2017, 04:49:58 am »
walne swoje . W USA  ludzi eby nie mogli żyć bez statułki n amasce , ale tutaj sa zupełnie inne przepisy.
   xj40  nie miało fabrycznej statułki ale ludzie uwazali ze to jakby nie jaguar.
 i zaczeli  zakładać  używając starego typu  od 420 z lat 66-69 . Nawet Club Jaga w USA zezwolił na posiadanie tej statuetki . ( co do xjs  nie wolno zakładać aby  nie dostać punktów karnych)
  Te statuetki od 420 były sztywne . Była firma która robiła  takie same statuetki ale na sprężynie . Bardzo rzadkie do znalezienia . (chyba mam w garażu jedną ).
 WUSA od 1995  czyli od x300 statuetka była standardem oczywiście w sedanach i była na sprężynie . ale tu sa inne przepisy .
  Wiele osób zakłada te statuetki problem  ja teraz ma  z xjs z 1980 roku . W tamtych latach n amase nic nie było  nawet znaczka nie było . Ja  wreszcie znalazłem to auto po 20 lat szukania  ( te auta to były bardzo ciekawe miały jeszcz esilnik z etypa już dowodzenie z przyszłego  HE chociaż nie zupełnie to chyba  najlepszy model xjs z 1980-81) . muszę zrobić jak fabryka wypuściła i mam na masce tego Jaga z 420  i jeszcze pozłacanego . odkręciłem i teraz mam dwie dziury . i problem jak te dziury załatać tak aby nie było widać od góry  czy od dołu . w 100% muszę maskę wymienić . Ktoś chciał mieć przed laty kota na masce.
 
 
I love and hate Jaguars