Autor Wątek: Problem z DSC system  (Przeczytany 3000 razy)

kruk1234

  • Gość
Problem z DSC system
« dnia: Lipiec 17, 2017, 11:13:40 am »
witam mam taki problem po wymianie silnika w moim jagu z 3.0 v6 na taki sam od dłuższego czasu mam problem z czujnikiem kąta skrętu czy jakoś tak nie wiem jak to dokładnie nazwać problem jest taki ze przy odpaleniu i ruszenia Nie ma żadnego błędu po chwili kontrolka trakcji miga na pomarańczowo samochód przychamowuje zapala się błąd DSC system fault i wtedy samochód zaczyna normalnie jechać ale błąd się pali i nie mogę ani włączyć kontroli ani wyłączyć może poradzicie co robić czy skasować błąd czy może wystarczy to jakoś skalibrowac ??

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Problem z DSC system
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2017, 11:15:26 am »
Błąd to skutek, a nie przyczyna - kasowanie nic nie da. Odczytaj co to za błąd, a później będzie można szukać rozwiązania.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

kruk1234

  • Gość
Odp: Problem z DSC system
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2017, 11:43:55 am »
czyli muszę podpiąć pod komputer

kruk1234

  • Gość
Odp: Problem z DSC system
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2017, 19:44:23 pm »
no i problem rozwiązany :)  mechanik przy wkladaniu silnika do jaga założył przekładnie kierownicza o jeden obrót za dużo w prawo o 360¤ na skręconych kołach pokazuje dobry kont a na prostych zły i komputer odczytuje ze koła są skręcone cały czas i pokazuje błąd

Offline cezar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Kocham to forum
Odp: Problem z DSC system
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2017, 15:11:57 pm »
Witam. Poprosze do namiar tego warsztatu poniewaz mam ten sam problem od dłuższego czasu. 
X-type sport-premium 2005 3.0 243km

Offline wojciech_sl

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • x type 3.0
Odp: Problem z DSC system
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2020, 11:59:29 am »
Wiem, że dawno nikt nie pisał w tym wątku. Mam ten sam problem, orientuje się ktoś w cenniku za takie usługi? Ile może kosztować "przekręcenie" przekładni na właściwe miejsce?