Autor Wątek: pierwsza awaria xj40  (Przeczytany 1462 razy)

Ara

  • Gość
pierwsza awaria xj40
« dnia: Lipiec 11, 2017, 17:57:40 pm »
Zaliczyłem właśnie zerwany pasek, przy okazji zagrał się trochę silnik i puścił płyn chłodniczy jak sprawdzić jego stan ? Po odkreceniu korka mam w środku plastik czy to może być wskaźnik poziomu ?
Jak mocno naciągnąć pasek na pompę?

Przy okazji pojawia mi się pomaranczowy symbol błyskawicy na zegara, co to ?

Offline DB_36

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • ..:: Jaguar XJ40 ::..
Odp: pierwsza awaria xj40
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2017, 19:18:16 pm »
Symbol błyskawicy oznacza spalony bezpiecznik. Wystarczy odczytać kod z komputera, dzięki któremu łatwiej zlokalizujesz jego miejsce.

Ara

  • Gość
Odp: pierwsza awaria xj40
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2017, 22:14:05 pm »
Bezpieczniki na przednim slupku przy otwieraniu klapy sprawdziłem,  wyglądają ok.
Jest jeszcze jeden zestaw bezpieczników ? czy jednak podjechać sprawdzić na komputerze. Działa wszystko poza gniazdem zapalniczki.
Jak sprawdzić poziom płynu chłodniczego ?

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 768
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: pierwsza awaria xj40
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2017, 07:41:06 am »
Bezpieczniki znajduja sie jeszcze w podlokietniku oraz w slupku od strony pasazera (tak jak u kierowcy tak i u pasazera w tym samym miejscu), co do poziomu plynu to ten "plastik" musi byc zalany (jego spod musi plywac), nie moze byc suchy, jest on wlasnie swego rodzaju miarka. Komputer diagnostyczny masz w jagu, przycisk VCM i Ci wyswietli kody bledow, komputera nikt Ci nie podepnie bo nie ma pod co :)

Ara

  • Gość
Odp: pierwsza awaria xj40
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2017, 11:45:01 am »
Dzięki wielkie. Człowiek się uczy cały czas.
Przy okazji nasunely mi się kolejne pytania.
Znajdę gdzieś na forum listę kodów które pokazuje komputer ( nie dysponuje żadna książka serwisową lub instrukcją )
Jaki płyn chłodniczy powinien być w 4.0 według specyfikacji bo i tak wymieniam cały.