Autor Wątek: Nie dziala części elektryki, XJ91 V12 nie kręci rozrusznik, brak centralnego  (Przeczytany 1291 razy)

Offline Asaf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Działdowo
Po zimowej przerwie nie dziala częsc elektryki.
Nie kreci rozrusznik. Nie ma centralnego, nie ma kierunkowskazów, oswietlenie wnetrza, lewe otwieranie szyb.
Mam 3 skrzynki bezpiecznikowe w prawych i lewych drzwiach i w podlokietniku. wszystkie bezpieczniki dobre.
Czy są  jeszcze jakies bezpieczniki ?? 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2017, 15:05:14 pm wysłana przez Asaf »
Daimler Double Six 1993  6,o l  V12  XJ81
Daimler Double Six Seria III 1989 V12 5.3l
Był Daimler   X308       1999  4,0 l   V8

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Nie dziala części elektryki, XJ91 V12 nie kręci rozrusznik, brak centralnego
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2017, 17:43:11 pm »
Bezpieczniki mogą być dobre , ale jak coś przyśniedziało , to tak się właśnie może dziać . Wiadomo nie od dziś i wiele razy na tym forum były tematy typu postał i nie pali albo postał i nagle jak chce się wyprowadzić kicie na spacer , to część elektryki strajkuje. To wszystko bierze się z kiepsko zabezpieczonych złączek przed wilgocią , czasami wystarczy poruszać i jest ok , w skrajnych przypadkach przejechać wszystkie wtyczki sprayem kontaktowym albo nawet przeszlifować ( jeśli widać że zaśniedziały ). Także standardowo jak masz za sobą sprawdzenie bezpieczników i z ich strony jest ok , to dobierasz się do złączek i sprawdzasz czy prąd do nich do chodzi i w jakim są stanie. Wszystkie rzeczy które wypisałeś , że nie działają , są narażone na czynniki atmosferyczne ( może za wyjątkiem oświetlenia wnętrza ) . Rozrusznik , sprawdź masę i czy dochodzi do niego prąd , centralny , zobacz , czy nie zaciął  się jakiś siłownik ( wtedy może głupieć sterownik i nie otwierać albo nie zamykać ) , od kierunków masz moduły za lampami , zobacz wtyczki , czy dobrze siedzą , to samo tyczy się oświetlenia i silniczka od lewej szyby ( albo kostki w drzwiach od włącznika ). A tak na marginesie , to wiedziałem o XJ81 z V12 , ale o XJ91 to nie słyszałem , to musi być prawdziwy rodzynek  ;D.
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Nie dziala części elektryki, XJ91 V12 nie kręci rozrusznik, brak centralnego
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2017, 00:14:51 am »
W x300 nad bakiem jest złącze. Jeśli się go dobrze nie wepnie, nie działą rozrusznik, oświetlenie samochodu, szyby itd.
Nie wiem jak jest w xj40, ale jeśli takie jest to sprawdź bo może nie łączy.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Nie dziala części elektryki, XJ91 V12 nie kręci rozrusznik, brak centralnego
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:45:18 am »
W XJ40 jest panel z przekaznikami pod maska po lewej stronie(bodajze), tam wypada zaczac bo najprosciej. Jak nie tam to pora wyciagnac Haynesa i sprawdzic caly schemat ze starter motor, strona 12.16.

Offline Asaf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Działdowo
Odp: Nie dziala części elektryki, XJ91 V12 nie kręci rozrusznik, brak centralnego
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2018, 21:52:06 pm »
W 2017 się poddałem z uruchomieniem mojego XJ 81 V12 . Minął kolejny rok.
Dzisiaj kupiłem nowy akumulator podłączyłem i nie wiedzieć dlaczego pokazała się elektryka, której w ubiegłym roku nie było !!!
Rozrusznik zadziałał od razu ale.........i tak nie zapalił. Częsc elektryki dalej nie działa ale odjechał dzisiaj do mechanika. Ciekaw jestem czy im sie uda.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2018, 22:01:13 pm wysłana przez Asaf »
Daimler Double Six 1993  6,o l  V12  XJ81
Daimler Double Six Seria III 1989 V12 5.3l
Był Daimler   X308       1999  4,0 l   V8