Autor Wątek: poduszki amortyzatora  (Przeczytany 1442 razy)

Offline Unitronic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
poduszki amortyzatora
« dnia: Czerwiec 17, 2017, 23:00:01 pm »
Witam . Mianowicie mam taki problem , że poduszka prawego amortyzatora przedniego poszła . Zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna. Amortyzator dziwnie poszedł do góry i przebił wąż od wspomagania kierownicy. Jakoś się doczołgałem , długo nie chodził więc mam nadzieję , że pompa jest cała . I teraz mam 2 pytania . Czy wystarczy zwykły gumowy wąż dopasowany odpowiednią średnicą ? I teraz najważniejsze. Czy jest możliwość wymienienia tych poduszek na miejscu bez specjalistycznych sciągaczy itd?

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: poduszki amortyzatora
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2017, 23:59:54 pm »
Jeśli jest tak samo jak w x300, a powinno, to nie potrzebne żadne ściągacze, wiele jest napisane o tym na forum.
Odkręcasz, podnosisz nadwozie na maxa, obniżasz na siłę amortyzator brechą lub kluczem, wsuwasz poduchy i podnosząc wahacz drugim podnośnikiem lub lewarkiem skręcasz z powrotem, tyle w skrócie.2 godziny pracy 2 strony. Problem tylko na tym, czy jest łatwy dostęp do odkręcenia śrub, tego nie wiem.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline Unitronic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: poduszki amortyzatora
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2017, 12:43:42 pm »
Ok, dziękuje. A jak z tym wężem ?

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: poduszki amortyzatora
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2017, 19:06:20 pm »
Myślę, że przy cenach i dostępności części z anglików nie próbowałbym nawet nic kombinować, ale najlepiej, jak wypowie się osoba będąca właścicielem powyższego modelu.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline Unitronic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: poduszki amortyzatora
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2017, 22:09:27 pm »
Witam ponownie. Wymieniłem poduszki górną oraz dolną . Zrobiłem to wg schematu dlatego nie wydaje mi się żebym coś popitolił. Najdziwniejsze jest to ze amortyzator dalej jest wysoko i ociera o przewód wspomagania. Przez chwile było ok ale znowu poszedł do góry. Na samym początku ciężko mi nawet było go złapać z góry śrubką . Jak myślicie jaka jest przyczyna ?

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: poduszki amortyzatora
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2017, 19:32:47 pm »
 możesz  mieć nawalony amortyzator. Wymiana węza od wspomagania. potrzebny wąż który nie miękkie gdy dostaje  oleju typu Dextron , inaczej napęcznieje i pęknie.
 
I love and hate Jaguars