Autor Wątek: XJ40 1993 włącznik otwartych drzwi w zamku zapalający m.inn. wew. oświetlenie  (Przeczytany 1469 razy)

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Witajcie,

Koleżanki i koledzy (choć nie kojarzę żadnej właścicielki XJ40  ;D) dzisiaj rozebrałem drzwi pasażera celem znalezienia usterki.
Usterka polega na tym, że po otwarciu drzwi nie zapala się wewnętrzne oświetlenie oraz podświetlenie drzwi. Reasumując słychać przełącznik jak działa, ale fizycznie na kostce nie ma sygnału. Jako, że nie widziałem w  którym miejscu jest ten przełącznik, odpuściłem sobie demontowanie zamka. I tutaj pytanie do Was: czy sam włącznik można wymienić (jak np ten od klamki - a dokładnie od położenia kluczyka w zamku w klamce) czy jest zintegrowany z zamkiem i jedyne wyjście to wymiana całego zamka?
Jako, że w moim aucie jest to jedyna usterka elektryczna (wszystko inne działa,świecie,przełącza itd.) to chciałbym ją usunąć.
Ale nie za wszelką ceną  ;D bo to nie ja zazwyczaj wsiadam od tej strony.

pozdrawiam
Krzysztof

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: XJ40 1993 włącznik otwartych drzwi w zamku zapalający m.inn. wew. oświetlenie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2017, 14:28:50 pm »
Witaj, ten stycznik będziesz miał w zamku. Tzn. tym, który trzyma drzwi przy karoserii ;)
Na nim jest taka blaszka/dźwignia. Pewnie się ugięła. Wyprostuj i będzie działać. Ewentualnie jak bardzo jesteś dociekliwy, to możesz ten mikrostyk rozebrać i przeczyścić platynkę. Ale najczęściej nie potrzeba.
Działaj :)
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: XJ40 1993 włącznik otwartych drzwi w zamku zapalający m.inn. wew. oświetlenie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2017, 21:14:57 pm »
Gdzie ten włącznik?
Zdjęcie z internetu. Rozumiem, że muszę wyjąć cały zamek?

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: XJ40 1993 włącznik otwartych drzwi w zamku zapalający m.inn. wew. oświetlenie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2017, 10:06:46 am »
Na tym zdjęciu nie widać, ale do niego idzie wiązka w czarnej otulinie.
Musisz ten mechanizm wyjąć i sobie to obejrzeć.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: XJ40 1993 włącznik otwartych drzwi w zamku zapalający m.inn. wew. oświetlenie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2017, 12:34:07 pm »
Sam przelacznik mozna tez wymienic, czesto sie urywa w nim 'noga'. Samo wyciagniecie to jest jednak wyzsza szkola jazdy, szczegolnie jak sie ma duze dlonie!

Tutaj pelno zdjec:

https://www.xj40.com/viewtopic.php?t=4996&start=10

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: XJ40 1993 włącznik otwartych drzwi w zamku zapalający m.inn. wew. oświetlenie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2017, 20:32:15 pm »
Dzięki Katar i Truten.
Już mnie palce bolą na myśl o rozbieraniu tego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2017, 22:06:51 pm wysłana przez chris1796 »