Autor Wątek: Przycisk po lewej stronie fotela ( Sovereign 1993)  (Przeczytany 1520 razy)

Offline Unitronic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Przycisk po lewej stronie fotela ( Sovereign 1993)
« dnia: Maj 15, 2017, 23:12:43 pm »
Witam :D Kolejną sprawą , która zaintrygowała mnie w moim Jagu jest przycisk znajdujący się na spodzie fotela kierowcy po lewej stronie . Mam wrażenie , że fotel jest nieco za twardy w porównaniu do pasażera. Sprawia odczucie ( zbyt napompowanego) . Dodam , że elektryczna regulacja znajdująca w okolicach ( prawej nogi) jest sprawna w każdej pozycji. Wiecie jak odpompować ten mój fotel ?:)

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Przycisk po lewej stronie fotela ( Sovereign 1993)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2017, 23:21:54 pm »
Jesli jest za twarde oparcie, to wlasnie tym przyciskiem, nacisniecie w jedna strone pompuje oparcie w odcinku ledzwiowym, a nacisniecie w druga strone wypuszcza powietrze, (trzeba byc opartym zeby skutecznie wypychac powietrze).

Offline Unitronic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Przycisk po lewej stronie fotela ( Sovereign 1993)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2017, 23:27:06 pm »
Widocznie nie działa. Wydaje mi się ze przycisk jest raczej jednopozycyjny. Zatem gdzie szukać problemu ? Bezpiecznik ,czy fotel do "prucia"?

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Przycisk po lewej stronie fotela ( Sovereign 1993)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2017, 00:34:01 am »
Zadnego prucia.

Nawet nie trzeba wyciagac fotela z auta.

Z tylu oparcia jest plastikowa pokrywa. Po bokach dwie srubki na srubokret krzyrzakowy, i nizej pod okraglymi zaslepkami kolejne dwie wieksze sruby na krzyzak). Da sie je odkrecic bez wyciagania fotela chocby tzw. bitem (koncowka krzyzakowa zlapana kluczem francuskim.

Sciagasz pokrywe i masz dostep. Bedziesz widzial gumowy worek ktory pompuje oparcie, od worka idzie wezyk do szarego skorzanego woreczka.

Przecinasz trytke (opaske zaciskowa) szarego woreczka, i wyciagasz pompke z zaworkiem spustowym. Miernikiem mozesz sobie sprawdzic czy dochodzi prad do zaworka jak naciskasz przycisk. Bo to czy pompuje powietrze to slychac, zaworek natomiast dziala bezglosnie. Wszystko jest tam rozbieralne i mozna rozkrecic zaworek sprawdzic wyczyscic wymienic. Mozna tez wymienic cala pompke z zaworkiem, wielkiej folozofi dla osoby obytej z miernikiem nie ma, schematy elektryczne tez sa dostepne.

Skoro przycisk wydaje ci sie jednopozycyjny to moze on jest popsuty? Sprawdz w drugim siedzeniu po prostu.  Przycisk w jedna strone pompuje w druda odpuszcza. Przyciski tez da sie rozebrac i naprawic.

Zeby dobrac sie do przycisku najlatwiej wyjac siedzisko. Starczy odkrecic dwie sruby z przodu siedziska (na tej plaszczyznie co przycisk, i podniesc je do góry (odlaczyc kilka wtyczek i siedzisko jest twoje). Wtedy mozesz wymontowac przycisk z wtyczka (nie ma potrzeby odlutowywania przewodow od przycisku, 3 min roboty. 

Ostrzegam ze po zdjeciu siedziska, bedziesz pol godziny zachwycal sie ile kabli i silniczkow mozna upchnac pod d.        :)
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2017, 11:12:46 am wysłana przez MicGin »

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Przycisk po lewej stronie fotela ( Sovereign 1993)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2017, 15:00:23 pm »
Jeżeli jest to przycisk jednopozycyjny to najprawdopodobniej jest to przycisk do odsysania fotele do tyłu tak aby łatwiej było wsiąść / wysiąść. Przynajmniej w mojej 40 ten guzik spełnia taką funkcję.
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Przycisk po lewej stronie fotela ( Sovereign 1993)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2017, 18:48:17 pm »
U mnie jest tak samo jak pisze sebek i wciska sie go i z lewej i z prawej strony by napompowac lub spuscic powietrze z okolicy ledzwi wlasnie :)

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Przycisk po lewej stronie fotela ( Sovereign 1993)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2017, 20:37:38 pm »

Jeżeli jest to przycisk jednopozycyjny to najprawdopodobniej jest to przycisk do odsysania fotele do tyłu tak aby łatwiej było wsiąść / wysiąść. Przynajmniej w mojej 40 ten guzik spełnia taką funkcję.




Tak jest w starszych rocznikach. W nowszych ten przycisk "Entry"  jest w drzwiach, obok przyciskow do szyb.