Autor Wątek: Jak zamknąć bagażnik?  (Przeczytany 1753 razy)

Offline Unitronic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Jak zamknąć bagażnik?
« dnia: Maj 08, 2017, 19:17:59 pm »
Witam. Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem Jaguara Xj40 wersja Sovereign. Rocznik to 1993. Autem póki co zrobiłem ok 800 km no i nie widzę większych problemów w użytkowaniu. Póki co mam 2 sprawy , a z racji , że jestem świeżakiem kieruje się do Państwa o pomoc.
1 sprawa to ładowanie. Zakupiłem nowy akumulator. Jag w ogóle nie ładuje na wolnych obrotach czy na postoju. Dopiero przy 2 tys i powyżej osiągam żądane 13-14V. Wszystko wskazywałoby na to , że to alternator lub regulator napięcia. Jestem zielony jeśli chodzi o serwisy z częściami dlatego proszę o pomoc gdzie takowe części dostane i czy regulator jest zintegrowany z alternatorem czy osobno ?
2 sprawą jest zamek bagażnika oraz klapki wlewu. Centralny zamyka wszystko prócz tych dwóch elementów. Chciałbym korzystać z bagażnika Jaga i trzymać tam komplet kluczy itp , dlatego zależy mi na tym abym mógł go zamknąć. Również dla bezpieczeństwa chciałbym aby wlew był zamykany. Z góry dziękuje za pomoc.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: Jak zamknąć bagażnik?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2017, 20:45:37 pm »
Alternator - serwisy specjalizujące się w tym (rozruszniki-alternatory), koszt max 350 pln. Tam jest o ile pamiętam typowy alternator (chyba Delco) jak w wielu innych autach, więc nie ma z tytułu marki jakichś dodatkowych kosztów.
Chyba, że masz czas i możliwości to go rozbierz i sprawdź.
Sprawny centralny zamyka zarówno bagażnik jak i klapę paliwa. Szukałbym po przewodach problemu. Jak zasilanie bezie to kwestia samych siłowników ryglujących.

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Jak zamknąć bagażnik?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2017, 22:54:18 pm »
Witamy kolejnego ktory gustuje w 40stkach :) jeszcze taki jak moj Sovereign 93r, dodaj jakies fotki do galerii :)

Offline frost84

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Jak zamknąć bagażnik?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2017, 16:32:41 pm »
Ja się podłączę pod pytanie o zamek klapy, W jaki sposób przekręcić klucz, żeby centralny zamykał klapę? Z tego co wiem to są 3 ustawienia: zamknięty, otwarty i zamek centralny. Coś chyba niechcący przestawiłem, a wiem że działa, bo już kiedyś tak miałem.
XJ6 / XJ40 / 4.0 / 1991

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Jak zamknąć bagażnik?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2017, 18:30:50 pm »
Kupiłbym na Twoim miejscu używany za nieduże pieniądze i na przyszłość będą części w razie usterki/ zakładając, że lubisz zaglądnąć w razie czego/.
Niewiele się pisze na temat usterek alternatora, więc duże prawdopodobieństwo trafienia na dobry egzemplarz, który posłuży.
Może odbiegnę trochę od tematu, ale całe auta w wersji angielskiej kosztują niewiele ponad 2000 zł, więc można części kupić za grosze/ omijać handlarzy, którzy na tylko kilku częściach, chcą, aby się całe auto zwróciło, są tacy "artyści" nawet na tym forum/. :-thumpdown
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Jak zamknąć bagażnik?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2017, 13:04:12 pm »
ą 3 ustawienia: zamknięty, otwarty i zamek centralny. Coś chyba niechcący przestawiłem, a wiem że działa, bo już kiedyś tak miałem.

U mnie w 93r jest tak, ze centralny dziala gdy kluczyk w klapie wyciagniesz w pozycji pionowej (czyli po srodku), kiedys rozbieralem zamek dwa razy zanim kapnalem sie jak to dziala :)

Offline Unitronic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Jak zamknąć bagażnik?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2017, 23:08:41 pm »
Na dniach dodam fotki :) Alternator sprawny. Uzwojenie śliczne jak z fabryki. Poszedł regulator. Co do zamka jeszcze się męcze .