Autor Wątek: [xj6, III seria] - marker do ustawiania zapłonu i tempomat  (Przeczytany 2374 razy)

dick202

  • Gość
[xj6, III seria] - marker do ustawiania zapłonu i tempomat
« dnia: Maj 02, 2017, 20:29:46 pm »

Dzień dobry.

Czy ktoś może mi przesłać zdjęcie markera zapłonu?
Chodzi mi o ten element, do którego mogę odnieść kąt wyprzedzenia zapłonu, mocowany śrubami do pokrywy rozrządu.
U mnie tego elementu niestety brakuje i kompletnie nie mam do czego odnieść ustawienia lampą.
Chętnie bym kupił ten element, gdyby ktoś miał do sprzedania.
Ale zdjęcie by mi też znacząco pomogło.

I druga sprawa - jak mocowany jest pancerz linki tempomatu od strony miecha?
Gdyby ktoś mi wysłał zdjęcie, to by było spoko. Dorobię sobie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Rafał Talowski
talowski@wp.pl

Offline MPJimmy2

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: [xj6, III seria] - marker do ustawiania zapłonu i tempomat
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2017, 22:07:42 pm »
Zdjecia nie mam ale po wpisaniu w googlarke Jaguar Series 3 ignition timing, w grafice sie pokazaly. Jezeli masz lampe z opozniaczem to sprawa jest do opanowania. Ustaw silnik w koncu suwu sprezania na 1 cylindrze ( do tego celu mozna uzyc czujnika zegarowego i przystawki wkrecanej w miejsce swiecy zaplonowej do ustawiania zaplonu m.in. w motorowerach romet. Przystawka dostepna na aledrogo) . Jak ustawisz silnik w GMP  to zobacz na kole pasowym gdzie jest znak. Nastepnie postaw sobie kropke na obudowie rozrzadu i GMP masz zrobione. W kolejnym kroku zobacz jakie wyprzedzenie powinien miec silnik na biegu jalowym, na opozniaczu lampy ustaw takie uruchom silnik, zagrzej i zobacz czy twoje znaki sie pokrywaja ?. Jesli nie beda to doreguluj aparat tak, zeby sie pokrywaly. Gotowe

dick202

  • Gość
Odp: [xj6, III seria] - marker do ustawiania zapłonu i tempomat
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2017, 13:46:45 pm »
Dzięki bardzo MPJimmy2 !!!

W najbliższy weekend podejdę do tematu.
Jestem zobowiązany.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: [xj6, III seria] - marker do ustawiania zapłonu i tempomat
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2017, 05:51:19 am »
Ustaw silnik w koncu suwu sprezania na 1 cylindrze ( do tego celu mozna uzyc czujnika zegarowego i przystawki wkrecanej w miejsce swiecy zaplonowej do ustawiania zaplonu m.in. w motorowerach romet. Przystawka dostepna na aledrogo) .
Ja się nauczyłem  szybko znaleźć o położenie  w tym silniku  . Wystarczy patyk . Zamiast szukać górnego położenia na pierwszym cylindrze czyli ostatnim  . lepiej jest   wykręcić drugą i trzecią świece albo 4 i 5 . wsadzić patyk i znaleźć położenie  tych dwóch tłoków w tym samym miejscu  . wtedy  w 100%  masz  położenie   . Tłoki te chodzą  jeden w górę drugi w dół  i gdy sa w tym samym miejscu to tłok #1 jest w maksymalnym górnym położeniu . Kiedyś na początku szukałem zegarem  górnego położenia  pierwszego tłoka  .Tam jest duża rozpiętość aby dobrze  znaleźć  ten punkt.
 Tez zwane gdy ustawia sie aparat zapłonowy aby nie ustawić  zapłonu na#6 zamiast na numer 1.  Często to sie zdarza gdy ludzie  zdejmują głowicę . ( wtedy najszybciej jest zmienić przewody na kopułce.
I love and hate Jaguars