Autor Wątek: Olej silnikowy Jaguar S-type  (Przeczytany 20668 razy)

jarockipioter

  • Gość
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 25, 2017, 13:35:20 pm »
http://bit.ly/2qZJGo7 zobacz sobie tutaj, robiono analizy Carbona... można na nim sporo śmigać w przeciwieństwie do Castrola

Dzager

  • Gość
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 09, 2017, 11:34:34 am »
Dlaczego tak wszyscy rozradzacie castrola? Przecież to chyba całkiem przyzwoity olej.


każdy ma jakieś swoje spostrzeżenia. są tacy którzy trzymają się kurczowo jednego oleju, bo używają go od początku... kilka lat, póżniej jednak przychodzi problem, kiedy bez sprawdzenia dealera i samego oleju wlewamy podróbkę, albo zwyczajnie przez masową ilość produkcji jakość spada.  trzeba być otwartym, bo widzę, że kolega trzyma się Castrola i nie chce puścić. i nie jest to żadna dogryzka. :) od dawna jeżdzisz na castrolu?

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 10, 2017, 22:02:45 pm »
W sumie od dawna, dwie Laguny, dwie Omegi, Vectra, dwie Bmw serii 5, W124 i W210, w tych autach silniki były zalane Castrolem. Nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów.

Dzager

  • Gość
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 12, 2017, 12:04:12 pm »
to sporo autek, i ciągle z jednego punktu czy jak?

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 21, 2017, 22:06:54 pm »
W sumie olej nie zawsze z jednego punktu, zdarzyło się i na stacji paliw kupić. Nigdy nie zauważyłem niepokojących objawów.

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 21, 2017, 22:45:51 pm »
Szczerze powiem że z tym olejem to trudny temat.W historii mojego kota jest że, od nowości przez 9 lat mial wymieniany olej co 24 tys.( castrol).Nalotu ma 210tys i chodzi,od 30tys na millersie.Różnicę trudno zobaczyć, cięzko powiedzieć co by było gdyby, ale trzeba przyznać tę rację że są oleje lepsze i gorsze,dlatego leję millersa (może to coś da).Nieraz myślę że gdyby miał zmiany co 15 tys chodziłby ciszej.Ale czy na pewno,i czy na pewno chodzi głośniej?Takie tam sobie dylematy...

jarockipioter

  • Gość
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 03, 2017, 11:15:36 am »
W sumie olej nie zawsze z jednego punktu, zdarzyło się i na stacji paliw kupić. Nigdy nie zauważyłem niepokojących objawów.
Zrobiłeś już wymianę oleju czy jeszcze rozmyślasz na olejami?

jarockipioter

  • Gość
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 03, 2017, 11:17:19 am »
Szczerze powiem że z tym olejem to trudny temat.W historii mojego kota jest że, od nowości przez 9 lat mial wymieniany olej co 24 tys.( castrol).Nalotu ma 210tys i chodzi,od 30tys na millersie.Różnicę trudno zobaczyć, cięzko powiedzieć co by było gdyby, ale trzeba przyznać tę rację że są oleje lepsze i gorsze,dlatego leję millersa (może to coś da).Nieraz myślę że gdyby miał zmiany co 15 tys chodziłby ciszej.Ale czy na pewno,i czy na pewno chodzi głośniej?Takie tam sobie dylematy...

Wymiana co 24 tys jest związana z interwałem określonym przez producenta oleju jak?

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 03, 2017, 13:02:46 pm »
 :-off
- Ty! A Twój szwagier, to jak często zmienia olej?
- Mówił mi, że co pięć lat.
- No co Ty? A czym on jeździ?
- Niczym. Ma budę z frytkami.
 :-off
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 04, 2017, 11:30:44 am »
Na razie ciągle ten castrol, który wlałem. Silnik chodzi normalnie, myślę że dociągnę do 10 tysięcy i pomyślę nad jakimś konkretnym olejem.

jarockipioter

  • Gość
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 04, 2017, 12:05:54 pm »
Na razie ciągle ten castrol, który wlałem. Silnik chodzi normalnie, myślę że dociągnę do 10 tysięcy i pomyślę nad jakimś konkretnym olejem.
Byłem pewien, że interwał lada moment Ci wybija i zaraz będziesz chciał lać coś innego. W takim razie czekamy do końca interwału :)  jcpf-animated

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 23, 2017, 19:51:25 pm »
Za dwa tygodnie zawożę Jaga do Gitis Serwis do Krakowa. Gość serwisuje Jaguary i Porszaki, zobaczę co w kwestii oleju doradzi.

jarockipioter

  • Gość
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 26, 2017, 14:11:23 pm »
O! Mam nadzieję, że dasz znać po rozmowie. Im więcej szczegółów tym lepiej. Mam nadzieję, że argumenty odnośnie polecanych olejów będą konkretne :)

Offline anaveld

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • S-Type 4.0 2001
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 26, 2017, 16:35:10 pm »
Ja osobiście stosuje olej Eneos 5W30 Premium Hyper Multi ze zmianą co ~12tys. Olej cenowo przystępny i z tego co czytałem to bardzo dobry jakościowo.

jarockipioter

  • Gość
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 28, 2017, 10:51:51 am »
Gdzie czytałeś?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2017, 18:17:07 pm wysłana przez MicGin »