Autor Wątek: Rdza na podwoziu - efekt transportu morskiego?  (Przeczytany 4519 razy)

tomda

  • Gość
Rdza na podwoziu - efekt transportu morskiego?
« dnia: Maj 04, 2009, 11:15:51 am »
Witam Wszystkich.
Chcę podzielić się swoimi spostrzeżeniami po obejrzeniu podwozia swojego XJ.
Mianowicie na metalowych (stalowych) elementach podwozia (widocznych po odkręceniu osłon plastikowych podwozia) dojrzałem dość liczne ogniska rdzy. Biorąc pod uwagę rok 2005 produkcji i stosunkowo mały przebieg jestem tym faktem zdumiony. Wygląda na to, że firma nie dość skrupulatnie przyłożyła się do zabezpieczenia tych elementów. Może dlatego, że większość samochodu jest z aluminium? Zastanawiam sie czy transport drogą morską nie był jednym z czynników. Chcę to trochę poprawić - zamierzam powierzyć jakiemuś mechanikowi aby mechanicznie odczyścił z rdzy następnie pomalował czarnym Hameraitem na rdzę i następnie pokrył czymś do podwozi (Bitexopodobnym). Czy te planowane działania uważacie za sensowne?  :-tylko     

szpulek

  • Gość
Odp: Rdza na podwoziu - efekt transportu morskiego?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2009, 11:26:33 am »
To wyobraz sobie co ja ujrzalem, jak wszedlem pierwszy raz pod moja 308mke.. Czyszczenie i zabezpieczenie jest jak najbardziej na miejscu.. pzdr

Pieterek

  • Gość
Odp: Rdza na podwoziu - efekt transportu morskiego?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2009, 12:03:39 pm »
No tez muszę rzucić oknem na moją 350'tkę

szpulek

  • Gość
Odp: Rdza na podwoziu - efekt transportu morskiego?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2009, 12:07:05 pm »
az tak jej nie lubisz, ze bedziesz w nia oknem rzucal ?  :-hehe

Pieterek

  • Gość
Odp: Rdza na podwoziu - efekt transportu morskiego?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2009, 12:10:53 pm »
Oj wkradł się chochlik :-wstyd

tomda

  • Gość
Odp: Rdza na podwoziu - efekt transportu morskiego?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2009, 21:45:41 pm »
Ciekawy jestem czy inni użytkownicy X350 zajrzeli za osłony podwozia. I czy mój przypadek jst odosobniony, czy też firma zbagatelizowała zabezpieczenie antykorozyjne stalowych blach podwozia w jak mi się wydawało (do niedawna) full aluminiowym X350.

wolfik242

  • Gość
Odp: Rdza na podwoziu - efekt transportu morskiego?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2009, 09:38:22 am »
WItam!

Mam ten sam problem! Moja 350-tka również jest po transporcie morskim. Rownież zaobserwowałem siedliska rdzy na bagażniku oraz blendzie. Nie zaglądałem jeszcze pod spód. Wręcz wypadałoby dobrze potraktować kota karcherem! Zapewne wszystkie chłodnice dobrze przeczyścić. Ale co jeszcze? Czy macie na to jakiś pomysł?

tomda

  • Gość
Odp: Rdza na podwoziu - efekt transportu morskiego?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2009, 10:07:27 am »
Sugeruję ciśnieniowe mycia podwozia, następnie mechaniczne czyszczenie rdzy potem nałożenie farby Hamerait (na rdzę) i po odczekaniu kilku dni elastycznego zabezpieczenia bitumicznego do podwozi tzw baranka. Tak zrobiłem i jestem zadowolony. Najwięcej pracy i starań wymaga dotarcie do wszystkich miejsc korozji i ich mechaniczne oczyszczenie (napewno należy poodkręcać wszystkie osłony podwozia, koła) .  Ale czego nie robi się dla swojego kota!. :-tylko

wolfik242

  • Gość
Odp: Rdza na podwoziu - efekt transportu morskiego?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2009, 17:31:42 pm »
Dzięki TOMDA za szybką odpowiedź. Na pewno tam zaglądnę i przeczyszczę wszystko co się da. Jeszcze raz dzięki!
Pozdrawiam

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Rdza na podwoziu - efekt transportu morskiego?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2009, 00:18:39 am »
hamerraite jest dobry ale na ogrodzenie;) na podwozie i ogulnie po rdzy są trochę lepsze środki chemiczne