Autor Wątek: Mały - wielki problem. Co robić ?  (Przeczytany 1625 razy)

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Mały - wielki problem. Co robić ?
« dnia: Marzec 29, 2017, 18:56:13 pm »
Szanowni koledzy,
Mam mały a jednocześnie duży problem i proszę o Waszą pomoc.
O co chodzi ?
Otóż w dniu dzisiejszym postanowiłem dokonać zmiany obuwia z zimowego na letnie (w oponiarskim serwisie). W trakcie odkręcania nakrętki w kole przednim uległa ona zerwaniu choć mechanik na moich oczach nie robił tego na "chama". Nakrętka uległa zerwaniu tuż przy tzw łebku a reszta nakrętki niewzruszona pozostała na szpilce. Niemalże dostałem zawału, nad tym kołem zebrało się konsylium i niestety ta sytuacja powtórzyła się jeszcze trzykrotnie !!!! Finał jest taki że odkręciła się jedynie jedna śruba z pięciu.
Z pozostałych kół nakrętki zeszły bez żadnego bólu. I teraz jest kwas : koledzy proszę Was o pomoc w kilku sprawach:
1. Jak pozbyć się resztek śrub na szpilkach nie uszkadzając przy okazji alufelgi ?
2. Czy aby szpilki z Mondeo będą pasowały do X-a ?
3. Czy mam na coś zwrócić szczególną uwagę kupując nowe nakrętki ?
Ciekaw jestem też co mogło być powodem takiego defektu - dodam że założenia zimowego obuwia jesienią dokonałem za jednym zamachem i nie ruszałem śrub tego koła.
Pomocy panowie, proszę !!!!
Z góry dziękuję i pozdrawiam
X-Type 2004, 2,0 D

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Mały - wielki problem. Co robić ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2017, 19:06:13 pm »
1. Przecinaczek i odkręcać modląc sie żeby nie trafiło felgę, mniejsza nasadka nabita na chama,  albo nasadka do zjechanych łebków śrub taka z gwintem lewostronnym w środku.
2. Jak alusy zakładasz to od toyoty są niemal identyczne tylko z puł centymetra wyższe, jak stalowe to od mondeo mk3.
3. Ja osobiście wolał bym używane ze szrotu od tojoty zamiast jakiś chłam z alledrogo

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Mały - wielki problem. Co robić ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2017, 20:02:34 pm »

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Mały - wielki problem. Co robić ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2017, 21:06:53 pm »
Dziękuję Panowie za udzielone rady i podpowiedzi.
Tak czy siak czeka mnie zgrzytanie zębów i drżenie czy uda się resztki nakrętek usunąć bez uszczerbku dla felgi  :-cry
Przejrzałem kilka ogłoszeń i jak widzę nakrętki generalnie pasują z Mondeo (i szpilki też) i z Toyoty a jak sądzicie czy taka nakrętka będzie OK ?
http://allegro.pl/nakretka-ford-ka-fiesta-mondeo-focus-c-ma-kuga-i6341370630.html?bi_s=ads&bi_m=p2&bi_c=175653&referrer=proxy&emission_unit_id=f8cf2c7b-922d-4c3b-8c39-db1ecbc182b5
X-Type 2004, 2,0 D

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 780
  • JCPF Club Member
Odp: Mały - wielki problem. Co robić ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2017, 07:31:38 am »
Ta nakrętka nie pasuje do felg Jaguara. W wątku podesłanym przez Gonzo7 masz link do aukcji z właściwymi nakrętkami.
By³ S-type
-pozostajê w rodzinie-
Jest XJR