Autor Wątek: Jak zdjąć chłodnicę oleju xj81 6.0 1993  (Przeczytany 1150 razy)

Offline imajezior14

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Jak zdjąć chłodnicę oleju xj81 6.0 1993
« dnia: Marzec 23, 2017, 07:42:47 am »
Witam,
Jak w tytule czy wie ktoś jak zdjąć chłodnicę? Na dwóch szybkozłączkach zbiera się olej a nie chcę uszkodzić czegoś zdejmując na siłę  ?????? ?????? ??????

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Jak zdjąć chłodnicę oleju xj81 6.0 1993
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2017, 12:59:40 pm »
Z tego co pamietam to w xj12 tak jak w xj6 chlodniczka oleju jest odkrecana? Powodzenia zycze, i w razie niepowodzenia proponuje od razu wywalic calosc na smietnik i zamontowac adapter, chyba ze zabierasz Jaguara na tor w kazdy weekend :)

Czesc numer 4

http://www.jaguarforum.com/attachment.php?attachmentid=2416&stc=1&thumb=1&d=1474784123

Offline MPJimmy2

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jak zdjąć chłodnicę oleju xj81 6.0 1993
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2017, 23:17:25 pm »
Witaj, do rozłączenia szybkozłączek potrzebować będziesz specjalnego narzędzia. W serwisie używa się narzędzia specjalnego o numerze JD183.  Odsuwasz gumową osłonkę szybkozłączki od strony chłodnicy  i w szczelinę pomiędzy króćcem chłodnicy, a obudową szybkozłączki wciska się wspomniane narzędzie. Po wciśnięciu narzędzia można odłączyć przewód od króćca chłodnicy. Samo narzędzie to walec z tworzywa sztucznego o o średnicy wewnętrznej takiej, jak średnica zewnętrzna króćca chłodnicy. Grubość ścianki tego walca jest nie większa niż szczelina pomiędzy króćcem chłodnicy a gniazdem szybkozłączki. Walec jest rozcięty w jednym miejscu wzdłuż, żeby po jego rozgięciu można nim było objąć króciec chłodnicy. Drugi koniec walca ma większą średnicę, żeby łatwiej go było wpychać w szczelinę szybkozłączki (mam nadzieję, że da sie to zrozumieć ;) ). Ten sam system łączenia przewodów stosuje się do przewodów klimatyzacji i przewodów paliwowych. W przegladarce internetowej wpisałem hasło "ZESTAW DO ROZŁĄCZANIA ZŁĄCZEK KLIMATYZACJI" , przełączyłem się na grafikę i znalazłem takie narzędzia dostępne do kupienia. Ważne, żeby średnice wewnętrzna i zewnętrzna były dobrze dobrane. Powodzenia.