Autor Wątek: Witam, podoba mi się X308  (Przeczytany 1899 razy)

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Witam, podoba mi się X308
« dnia: Marzec 09, 2017, 21:30:41 pm »
Witam wszystkich,
Zarejestrowałem się na forum, ponieważ interesuje mnie zakup X308.
Przy zakupie w grę wchodzi tylko zadbany egzemplarz z udokumentowanym przebiegiem. Oczywiście wiem, że nie będzie łatwo ;)

Samochód użytkuję głównie po trasach, mało miasta, rzadko autostrady. Rocznie robię ponad 40 tys. km.
Interesuje mnie czy taki leciwy już przecież X308 nadaje się do takiej intensywniejszej, codziennej eksploatacji czy raczej jako drugi samochód. Taką opcję również biorę pod uwagę.

Obawiam się trochę, że w razie konieczności napraw będzie problem ze znalezieniem odpowiedniego fachowca, bo to przecież nie volkswagen czy ford. Jestem z Opola więc jeśli ktoś zna w okolicy kogoś na przyszłość to będę wdzięczny za namiar.

Będę wdzięczny za opinie.

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Witam, podoba mi się X308
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2017, 21:39:08 pm »
Witaj  jcpf-stanby
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Witam, podoba mi się X308
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2017, 21:41:12 pm »
Witam, jak trafisz nie wyekspolatowany egzemplarz, to da radę na takie przebiegi :-tylko
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Witam, podoba mi się X308
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2017, 22:36:32 pm »
Ale co oznacza, że "da radę"? Będzie jeździł, ale to trochę dużo jak na dziadka i wolałby być mniej eksploatowany czy "da radę" oznacza, że spokojnie można śmigać i nie powinien wymagać większej uwagi niż przeciętny samochód poruszający się po drodze?
Chcę żeby samochód zawiózł mnie przykładowo na wakacje do Chorwacji i nie chcę się martwić czy dojadę ;)

Przykładowo znalazłem takie coś: http://www.mobile.de/pl/Samochod/Jaguar-Daimler-Vanden-Plas-V8-Langversion/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:year,sro:asc,ms1:12400_14_,frn:1997,frx:2009,pwn:223,fsh:true/pg:vipcar/238980391.html
Cena nie jest może promocyjna :) ale kupując cokolwiek innego w tej cenie po kilku latach mamy sporą utratę wartości a tutaj już sprawa wygląda lepiej pod tym kątem więc też biorę pod uwagę.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Witam, podoba mi się X308
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2017, 11:12:52 am »
Ale co oznacza, że "da radę"? Będzie jeździł, ale to trochę dużo jak na dziadka i wolałby być mniej eksploatowany czy "da radę" oznacza, że spokojnie można śmigać i nie powinien wymagać większej uwagi niż przeciętny samochód poruszający się po drodze?
Chcę żeby samochód zawiózł mnie przykładowo na wakacje do Chorwacji i nie chcę się martwić czy dojadę ;)

Kolego, te auto w najlepszym przypadku będzie z 2003 roku, czyli będzie już miało swoje lata. Dziś może być z nim wszystko ok, a jurto może się zepsuć i ma tak każde wiekowe auto. Mam swojego Daimlera od 2011 i 2 razy miałem problem :

1) padła mi pompa paliwa, ale poniekąd z mojej winy bo często jeździłem na rezerwie.
2) padła mi pompa wody, to jest słaby punkt X308, do domu dojechałem i wymieniłem pompę i obudowę termostatu na metalowe.

Inne drobne przypadłości likwiduję na bieżąco, przebieg mojego auta to 440 tyś. km. Myślę, że lepiej kupić auto użytkowane z większym przebiegiem, a nie takie które długo stało nie używane.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Witam, podoba mi się X308
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2017, 22:34:18 pm »
Mam mazdę Xedos 9 z 2002, posiadam ją od 2012 r, robię 40 tys. km rocznie i miałem z nią problem raz. Zaczął szwankować aparat zapłonowy i ciężko było dojść co się dzieje. Poza tym tylko w części eksploatacyjne, czasem jakiś element układu zawieszenia. Też swoje lata ma, ale spisuje się wyśmienicie ;)

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Witam, podoba mi się X308
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2017, 22:57:11 pm »
Które auto dłużej posłuży, używane sporadycznie, czy eksploatowane intensywnie, biorąc pod uwagę wiek auta?
Sam odpowiedz sobie na to pytanie.
Osobna kwestia, to jak ekspoloatowane i jak było dbane.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.