Autor Wątek: Klamka kierowcy, wentylator?  (Przeczytany 1385 razy)

Offline rzorzo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Klamka kierowcy, wentylator?
« dnia: Luty 26, 2017, 09:03:28 am »
Koledzy. W nowozakupionym kacurze po zamknięciu kluczykiem drzwi kierowcy kołeczek schodzi w dół, drzwi są zamkniete,ale otworzyć już się nie da - po przekręceniu kluczyka w lewo cisza. Centralny tylko cyka, ale nie zamyka, nie otwiera. Potencialnie to uszkodzenie mechaniczne klamy?
Druga sprawa - po zapaleniu silnika w okolicy pod schowkiem słychać dość głosno pracujący wentylator - niezależnie od ustawień nawiewu.
Podpowiecie ?

Dodano:

Co do odgłosu wentylatora - to mocno zaczęła śpiewać "solniczka" -rozebrałem,wyczyściłem, psiknąłem i cisza :)
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2017, 17:57:11 pm wysłana przez Choina »

Offline Cubae

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Klamka kierowcy, wentylator?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2017, 20:32:09 pm »
Jesli zamyka to jak nie zamyka? tak wychodzi z wypowiedzi ;) jesli zamyka a nie otwiera, wydaje mi sie problem w samym zamku, mam to samo ale nie rozbieralem jeszcze. U mnie od strony pasazera chyba w prawo otwieram i zamykam, w lewo nawet nie ma opcji zeby przekrecic

Offline rzorzo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Klamka kierowcy, wentylator?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2017, 00:19:54 am »
Drzwi kierowcy zamknę kluczykiem, ale już nie otworzę, centralny w pozostałych drzwiach nie reaguje. Słychać tylko "cyk". No to cyk :)

Offline Cubae

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Klamka kierowcy, wentylator?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2017, 21:49:09 pm »
Hm te "cyk" komplikuje sprawę,  ja obstawiam zamek;)

Offline rzorzo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Klamka kierowcy, wentylator?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2017, 13:02:31 pm »
Czy zamki - "bębenki" drzwi kierwcy/pasażera są zamienne?

Offline rzorzo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Klamka kierowcy, wentylator?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2017, 22:55:43 pm »
Fordowski  bębenek zamka poprawił spec od zamków - i w końcu otwiera się kluczykiem.

Przy demontażu klamki "cięgno prętowe"  ;D lecące od bębenka wypina się poprzez zwykłe wydarcie z czarnego zatrzasku. Pręcik lecący od klamy do zamka wypina się przy zamku, po wcześniejszym cofnięciu zapinki. W serwisówce są tylne drzwi i nie było jasnej instrukcji. 

Zaczynam walkę z centralnym.