Autor Wątek: Dobry elektryk/elektronik z Warszawy poszukiwany  (Przeczytany 2249 razy)

r2d2

  • Gość
Dobry elektryk/elektronik z Warszawy poszukiwany
« dnia: Luty 25, 2017, 19:32:10 pm »
Witam,

jeśli macie jakieś pozytywne doświadczenia z elektrykami/elektronikami samochodowymi z Warszawy (ew. okolice) to będę wdzięczny za podzielenie się takimi informacjami  ze mną.

Moja historia wygląda następująco:
Używanego kota [XF 5.0 z 2012r] kupiłem kilka miesięcy temu.
Ostatnio (przez okres zimy) w moim aucie obserwałem coraz więcej pojawiających się komunikatów ostrzegawczych na tablicy rozdzielczej.
Zaczęło się od klasyki "check engine" (P0430 - Catalyst System Efficiency Below Threshold). Po skasowaniu czasem komunikat wracał po kilku dniach, jednak coraz częściej.
Przed zimą złamałem nogę i miałem przerwę od jeżdzenia. Po powrocie do auta zaczęły pojawiać się kolejne problemy/komuniakty:
"break park foault", "emergency break assist not available", "gearbox fault", "dsc not available". Pomyślałem sobie, że dłuższą przerwę z jeździe musiał odczuć też akumulator. Naładowałem go zatem do pełna i ku mojemu zdziwieniu wszystkie kontrolki zniknęły. Radość trwała tylko tydzień.
Przypuszałem wtedy, że to właśnie z wysłużonym akumulatorem i być może jakimiś zaburzeniami w podawaniu napięcia należy upatrywać problemu. Kupiłem więc nowy akumulator ale to nic nie zmieniło ;-( Sytuacja się pogorszyła.
Na stałe mam odłączony ABS i ESP, komputer twierdzi że jest to związane z kodem  C0031 (Left Frot Wheel Speed Sensor). Po resecie kod błędu od razu powraca. Muszę mieć jwięc akieś poważniejsze problemy z elektroniką (czujnik od ABS-a na kole wygląda na pierwszy rzut oka OK).
Będę wdzięczy za każdą pomoc.

Pzdr.,
Artur


Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Dobry elektryk/elektronik z Warszawy poszukiwany
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2017, 21:17:05 pm »
Polecam Koledze "Altamire" w Zakroczymiu. Sa w internecie.
Pan Michal K. w osobistej ze mna rozmowie zrobil na mnie doskonale wrazenie i postanowilem ze gdybym ze swoim kotem mial, jakies
problemy w Warszawie lub okolicy - to udam sie do "Altamiry"

Problemow zadnych do tej pory nie mam.
Dziwi mnie to bardzo ze XF z 2012 roku ma juz takie kaprysy.
Czyzby poprzedni wlasciciel przez niecale piec latek tego kota zakatowal?

Niech Kolega nas trzyma au courant perypetii ze swoim mlodym - ale przedwczesnie chorym kotem.
Na tym forum mozna sie wiele nauczyc czytajac opisy kocich patologii.

Powodzenia ... i     :-tylko


frostbive

  • Gość
Odp: Dobry elektryk/elektronik z Warszawy poszukiwany
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2017, 03:30:15 am »
Jesli dobrego elektronika szukasz to polecam Kivi Racing Factory, miesci sie przy Gorczewskiej na Woli, nie specjalizuje sie w Jaguarach lecz jest bardzo dobrym elektronikiem oraz tunerem aut.



http://kiviracing.pl/

wicherrr

  • Gość
Odp: Dobry elektryk/elektronik z Warszawy poszukiwany
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2017, 19:50:13 pm »
p0430 to juz dobrze nie wróży, zapewne katalizator umiera.

Offline Coma

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: Dobry elektryk/elektronik z Warszawy poszukiwany
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2017, 13:05:26 pm »
Zdecydowanie nie polecam pana Ryszarda Bagłaja. Szkoda czasu i pieniędzy.