Autor Wątek: Coś kradnie prąd x308 3.2 LPG  (Przeczytany 2141 razy)

czajan

  • Gość
Coś kradnie prąd x308 3.2 LPG
« dnia: Styczeń 20, 2017, 13:00:23 pm »
Witam od pewnego momentu mam problem z rozładowującym się akumulatorem gdy zostawiam auto na noc i na drugi dzień odpalę go w miarę wcześnie nie ma problemu. Autko pobiera 0,41 -0,40 mA więc to dużo, sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki jedyne problemy jakie są widoczne to wycieraczka która działa tak jak jej się podoba i zatrzymuje się tak jak chce ;) myślę że gdyby to był problem wyszło by na bezpiecznikach. i kolejna sprawa to oświetlenie bagażnika od pewnego czasu świeciło tylko w momencie kiedy klapa była w połowie drogi do góry więc możliwe że jest tam gdzieś spięcie jednak nie bardzo wiem jak się do tego zabrać żeby sprawdzić :-wstyd ;) może Ktoś z Was borykał się z takim problemem ?  Pozdrawiam

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Coś kradnie prąd x308 3.2 LPG
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2017, 17:34:10 pm »
Z tym prądem coś popraw bo nie rozumiem- 0,4mA to dużo?

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Coś kradnie prąd x308 3.2 LPG
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2017, 18:12:23 pm »
Z tym prądem coś popraw bo nie rozumiem- 0,4mA to dużo?

Skoro rozładowuje akumulator to chyba tak.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

wicherrr

  • Gość
Odp: Coś kradnie prąd x308 3.2 LPG
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2017, 19:58:24 pm »
a pobór prądu to nie czasem 0,4A a nie 0,4mA. Pomiaru dokonywałeś przez dłuższy czas tzn z 15-30minut? Bo sterowniki muszą się wygasić i wtedy dopiero będzie wiarygodny pomiar. Akumulator sprawny ?

czajan

  • Gość
Odp: Coś kradnie prąd x308 3.2 LPG
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2017, 21:11:03 pm »
oczywiście 0,4 A pomyliłem się ;)  :-wstyd tak akumulator jest praktycznie nowy wymieniony od razu po kupieniu auta stary już się nie nadawał jednak dalej coś kradnie od razu dodam że alternator też sprawny. po odczekaniu 15min do kilku godzin nic się nie zmienia  nie spada poniżej 0,4 A

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Coś kradnie prąd x308 3.2 LPG
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2017, 22:45:04 pm »
 Mam tak samo w Fordzie, na razie odłączam akumulator na noc i podczas długich postojów. Czekam na rozwiązanie twojego problemu.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Coś kradnie prąd x308 3.2 LPG
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2017, 23:59:10 pm »
obaj macie w gazie? podpowiem tylko że poniżej 0,1A pobiera sterownik gazu STAG'a w uśpieniu, plus do tego, auto alarm i zegarki to pewnie kolejne 0,1A

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Coś kradnie prąd x308 3.2 LPG
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2017, 10:21:09 am »
Witaj. Na początek proponuję Ci sprawdzić, czy wszystkie przekaźniki działają i usypiają Ci moduły. Jeśli po nocy masz któryś ciepły przekaźnik, zmień go na nowy. Jeśli po zmianie problem nie ustępuje, szukaj upływu prądu (np. przegniła wiązka/zaśniedziałe kable/woda w skrzynkach elektrycznych) - to tak na szybko. Sprawdź też, czy nie masz cały czas włączonego oświetlenia w aucie. Czytałem też na zagranicznym forum, że komuś ciągle grzało szybę i po wywaleniu bezpiecznika problem drenażu baterii ustał - oczywiście wyciągnięcie bezpiecznika nie rozwiązało problemu, ale przynajmniej akumulator nie był rozładowywany.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2017, 10:25:26 am wysłana przez jurlich »

wicherrr

  • Gość
Odp: Coś kradnie prąd x308 3.2 LPG
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2017, 18:07:33 pm »
To że akumulator jest nowy nie znaczy że sprawny  ;D Najlepiej to podepnij woltomierz do naładowanego akumulatora i i odpal jednocześnie obserwując spadek napięcia, jeśli przy rozruchu spadnie poniżej 9.5V to możesz go odnieść do sklepu. Pobór 0,4A to wskazywało by na pobór mocy rzędu 5W, czyli małej żaróweczki. Musisz podpiąć amperomierz i kolejno wyciągać bezpieczniki / przekaźniki aż nie uzyskasz spadku. Możesz też sprawdzić alternator czy dioda nie dostała zwarcia.

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Coś kradnie prąd x308 3.2 LPG
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2017, 19:57:05 pm »
Spróbuj tak, jak doradził kolega wicherrr. U mnie w kocie miałem uwalony przekaźnik + moduł REM, po wymianie tych podzespołów wszystko wróciło do normy, czyli tak jak podaje producent dla S'ki:

Time from ignition off and                        Total Current Drain
closing last door or lid                              (Approx.)
(Approx.)
-----------------------------------|-------------------------------------------
Immediate                                                4 amps and above
0 to 2.5 minutes                                       3 amps and above
2.5 to 7.5 minutes                                    up to 2.5 amps
7.5 to 30 minutes                                     up to 2.0 amps
30 to 40 minutes up to                            0.8 amps (800 mA)
40 minutes plus                                       0.030 amps (30 mA)

U Ciebie też spadki powinny być chyba podobne (niech się wypowie ktoś, kto wie lepiej lub ma podobną tabelę dla x308). Oczywiście najpierw wpinasz się amperomierzem w obwód, później zamykasz auto (oczywiście musisz mieć ciągły podgląd na amperomierz (zostawiasz otwartą klapę i dopiero wtedy zamykasz kota)).

czajan

  • Gość
Odp: Coś kradnie prąd x308 3.2 LPG
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2017, 09:08:49 am »
Dzięki za wszystkie sugestie winny okazał się akumulator, który nie trzyma napięcia  :D jak się okazało najciemniej pod latarnią ;) chociaż nie dopuszczałem że można kupić nowy niesprawny :) Nie ma tego złego...  przynajmniej przejrzałem i trochę odświeżyłem niektóre wiązki elektryczne i przewody masowe ;) jeszcze raz dzięki wszystkim za podpowiedzi  :-thank