Autor Wątek: Cewki zapłonowe w x308  (Przeczytany 1666 razy)

Offline Struś

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Jaguar x308
Cewki zapłonowe w x308
« dnia: Październik 29, 2017, 15:21:33 pm »
Witam kolegów i proszę o pomoc w zlokalizowaniu uszkodzonej cewki lub cewek zapłonowych , pojawił się kod awarii P0352 cewka zespół
B. Jak są oznaczone i  liczone cewki w x308 v4.0l . Pozdrawiam 

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Cewki zapłonowe w x308
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2017, 18:46:19 pm »
Jak miałem taki problem jak u Ciebie to po prostu wymieniłem wszystkie cewki, jak coś to mam je ww garażu, 4 pinowe.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Struś

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Jaguar x308
Odp: Cewki zapłonowe w x308
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2017, 18:57:29 pm »
Dzięki za ofertę , właśnie kupiłem 4 szt . tylko nie wiem od których zacząć , może ktoś poradzi od której strony zacząć ?


Offline Struś

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Jaguar x308
Odp: Cewki zapłonowe w x308
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2017, 20:38:06 pm »
Rozumiem że bank B to bank 2 w silniku AJ26 i AJ27 bo ten ostatni mam w swoim X308 , czyli ten od strony kierowcy ?
Pytanie do kolegi  " jazabek wacław " cewki nowe czy nie , no i po ile w razie potrzeby .

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Cewki zapłonowe w x308
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2017, 22:04:47 pm »
Pytanie do kolegi  " jazabek wacław " cewki nowe czy nie , no i po ile w razie potrzeby .

Cewki używane, 4 pinowe są z Daimlera, którego sprzedałem, nie wiem czy były od nowości w aucie, czy też w między czasie zmieniane ( miałem historię serwisową z Waszyngtona na 120 tyś ). U mnie słychać było uszkodzoną cewkę na radiu ( cykanie ). Mam 8 szt. w tym 1 szt. na pewno uszkodzona. Uszkodzoną można znaleść podobno oglądając świece, u mnie się nie udało.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Struś

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Jaguar x308
Odp: Cewki zapłonowe w x308
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2017, 20:42:49 pm »
Wymieniałem świece więc wiem ile to pochłania czasu ,prościej wymieni po 4szt.  cewki i obserwować ,ktoś powie że też jest czasochłonne ,szkoda że diagnostyka jest ułomna i nie wskazuje wadliwej cewki. Podaj przybliżony koszt  sztuki, na maila.