Autor Wątek: Wyciek oleju  (Przeczytany 1660 razy)

Offline koniu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Wyciek oleju
« dnia: Luty 01, 2017, 13:46:41 pm »
Witam
Cieknie mi olej z pod tego ustrojstwa.
Co to jest ? Jam można to uszczelnić?
Jaguar xj40 3,2 1991 - ex
Jaguar x300 4,0 1996 -ex
Jaguar x308 4,0 2003  vanden plas

frostbive

  • Gość
Odp: Wyciek oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2017, 15:01:46 pm »
Gorny napinacz lancucha rozrzadu. Numer czesci NBC2031AA
Potrzebujesz papierowa uszczelke nowa, pewnie z 30pln w ASO Jaguara.
Jednakze przy wyjmowaniu napinacza moze calkowicie wysunac sie tloczek z jego obudowy i wpasc do bloku silnika...

By wyjac napinacz musisz odkrecic czujnik polozenia walkow rozrzadu, musisz wczesniej zdjac dekielek i zaznaczyc polozenie tarczy czujnika wzgledem jego obudowy oraz zaznaczyc polozenie obudowy wzgledem bloku gdyz tez posiada regulacje.

Cala akcja musi byc wykonana bardzo czysto po wczesniejszym umyciu wszystkiego dookola sprayem do odtluszczania hamulcow by nie wpadl piach i inne zabrudzenia do wnetrza bloku (w motoryzacyjnym za 10pln puszka, potrzebne ze dwie) i przed samym montazem wszystko naoliwione.

Po wyjeciu napinacza obejrzyj powierzchnie tloka gdzie dociska lyzwe napinajaca lancucha oraz gdzie pracuje w jego obudowie czy nie jest za bardzo wyjechany badz nie ma rys. Wtedy kwalifikowal by sie niestety do wymiany. Koszt okolo 400pln za nowy.

Tloczek z napinacza bedziesz musial wyjac, skrecic go maksymalnie by byl zlozony, ladnie tam uprzednio czyszczac przy okazji no i zalac olejem by w tloczku oraz obudowie bylo tyle oleju ile sie da.

Co dalej... obudowa napinacza ma strzalke, strzalka do gory.

Rowniez sam tloczek przy montazu musi miec te wyzebienia pionowo: (lOl)


Przepraszam ze nie opisalem wszystkiego po kolei ale nie mam zbytnio czasu teraz.

Offline koniu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Wyciek oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2017, 15:30:09 pm »
Dziekuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź  :-thank
Tak podejrzewałem że nie będzie to zwykła wymiana uszczelki :-)
Jaguar xj40 3,2 1991 - ex
Jaguar x300 4,0 1996 -ex
Jaguar x308 4,0 2003  vanden plas

frostbive

  • Gość
Odp: Wyciek oleju
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2017, 21:00:31 pm »
Akcja jest 20 minut dla kogos kto to juz robil. Jednakze sam majac pierwszy raz z tym do czynienia bylem w szoku jakie to rozwiazania w tym aucie sa... na kazdym kroku X300 mnie zaskakuje ale z drugiej strony to ciekawe podejscie do budowy samochodow i na swoj sposob bardzo wyjatkowe.
Na spokojnie ogarniesz temat, moglem w zasadzie zrobic tutorial gdy u siebie wymienialem ale kompletnie nie pomyslalem... jednakze mam instrukcje! Po angielsku ale jest (patrz: zalacznik)

Przy okazji przedmuchac troszke sprezonym powietrzem mozna czujnik polozenia walkow rozrzadu pod tym dekielkiem, troche tam sie nazbieralo przez 20 lat syfu.

Co najwazniejsze, po wymianie przy odlaczonych wtryskiwaczach pokrec silnikiem przez kilkanascie sekund ze dwa razy by cisnienie oleju doszlo do napinacza i napial lancuch bo przy normalnym odpaleniu moze rozrzad przeskoczyc.