Autor Wątek: "easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??  (Przeczytany 8152 razy)

jannaf

  • Gość
"easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??
« dnia: Luty 15, 2008, 10:24:08 am »
Proszę o informację jak działa system "easy entry" w XJ40. Nikt ze znanych mi właścicieli Jaguarów nie potrafi mi tego wyjaśnić ani racjonalnie zademonstrować. Wiem, że w dolnej części poddupnika kierowcy jest przycisk, który odsuwa fotel, ale jak i kiedy z tego korzystać  - to już jest dla mnie zagadką ???

jaguarofan

  • Gość
Odp: "easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2008, 11:45:58 am »
generalnie funkcja "easy entry ma ulatwiac wsiadanie pasazerom na tylne siedzenia w samochodach dwudzwiowych - przycisniecie tego przycisku przesuwa siedzenia max do przodu i sklada oparcie przedniego siedzenia w podobny sposob - uzyskujemy teoretycznie wiekszy dostep do tylnej kanapy"...

mam nadzieje ze w Jagach jest podobnie ale ja sie z tym wizualnie nie spotkalem w samochodach tej marki...

wiec to jeszcze przede mna ;D ;D ;D


pzd


Arkadiusz

jannaf

  • Gość
Odp: "easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2008, 12:33:41 pm »
Ale Jaguar jest 4-drzwiowy, a fotel kierowcy odjeżdża do tyłu, więc myślę że chodzi o ułatwienie wsiadania dostojnemu Panu Kierowcy, żeby kolanami nie stukał o kierownicę. Diabeł jednak jak zwykle tkwi w szczegółach i nikt kogo znam nie wie jak technicznie obsłużyć tę funkcję, żeby działała w sposób zamierzony przez konstruktora.

daniel

  • Gość
Odp: "easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2008, 15:44:49 pm »
Jeśli dobrze zrozumiałem , to chodzi Ci o przycisk na siedzisku od strony drzwi. Żadna filozofia - służy poprostu do odsuwania fotela do tyłu, jeśli kierowca sie nie mieści, a nie zawsze łatwo jest sięgnąć z zewnątrz do zespołu przycisków sterujących fotelem. Nie wiedziałem, że to się nazywa easy entry.

jannaf

  • Gość
Odp: "easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2008, 17:16:26 pm »
Jeżeli jest to tylko"dubel" przycisku przesuwającego fotel to dlaczego ma on dwie pozycje spoczynkowe, a nie powraca samoistnie na miejsce "środkowe". Myslę, że jest jakaś inna filozofia w tym tajemniczym guziczku. :-\

daniel

  • Gość
Odp: "easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2008, 13:23:03 pm »
U mnie ma tylko jedną pozycje spoczynkową i wraca po użyciu. Właśnie sprawdziłem, że u mnie to się nazywa drivers entry switch, a w rocznikach 93-94 Lumber pump switch/seat height adjustment switch. Pewnie stąd różnica. Jak dla mnie to u Ciebie powinien w jedną stronę odsuwać fotel, a w drugą obniżać.

skap

  • Gość
Odp: "easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2008, 22:49:23 pm »
W X300 działa następująco:  podczas otworzenia pilotem kotka siedzenie odjazd max do tyłu, kierownica max do góry, po włożeniu kluczyka do stacyjki fotel oraz kierownica powraca do zaprogramowanego wcześniej położenia. Wadą jest fakt, iż ciężko o egzemplarz z działającym idealnie systemem ułatwiającym wsiadanie, strasznie skomplikowane w serwisowaniu i bardzo awaryjne


Dla mniej domyślnych czytelników, analogicznie system działa podczas wysiadania Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2008, 23:50:03 pm wysłana przez Robson »

Luqasek

  • Gość
Odp: "easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2008, 08:50:04 am »
no właśnie u mnie jak wysiadam to kierownica idzie do góry a fotel do tyłu, z tym że już jak wsiadam to tylko kierownica się opuszcza a fotel zostaje w tyle i muszę go "ręcznie" ustawiać. Jak wyglądają czujniki położenia fotela? czy można je naprawiać? a może to inna przyczyna?

jannaf

  • Gość
Odp: "easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2008, 08:55:03 am »
Skap! Ja chyba należę do tych mniej domyślnych  :-[ . Piszesz, że gdy otworzysz zamek z pilota to system się aktywuje, a co trzeba zrobić przy wysiadaniu ?? wystarczy wyjąć kluczyk ze stacyjki  i odjazd z siedzonkiem do tyłu ??

kuba

  • Gość
Odp: "easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2008, 11:22:28 am »
   Ja mam S-Type i leci to tak: otwieram samochodzik, otwieram drzwi i mam fotel max. do tyłu, a kierownice max. do przodu i do góry. W momencie włożenia kluczyka wszystko zjezdza do zaprogramowanego ustawienia. Kiedy skoncze jezdzic i wyciagne kluczyk to wszystko sie od siebie oddala, a ja mam duzo miejsca zeby mi sie wygodnie wysiadalo. Niby moge to wylaczyc, ale ten system to taki dyskretny urok burzuazji ktorego nie umiem sobie odmowic:)

skap

  • Gość
Odp: "easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2008, 12:12:46 pm »
Dokładnie system działa tak jak kolega Kuba wyżej opisał, tzn. chciałbym aby i u mnie tak to wszystko się odbywało.  :-R  Luqasek mam identyczną przypadłość podczas korzystania z easy entry w X300, lada tydzień prawdopodobnie zrobie do tego problemu podejście, także jak będzie po wszystkim służę pomocą i ewentualnymi poradami.  :-jag
Jannaf pisałeś, że należysz do tych mnie domyslnych, a jednak w dalszej twojego postu wpadłeś na dobry trop, hehe :-K więc nie jest z Tobą aż tak źle. ;)

Luqasek

  • Gość
Odp: "easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2008, 15:05:56 pm »
o to bardzo miło by było z Twojej strony Skap:) mam nadzieję że uda Ci się to ładnie naprawić, ręczne dosuwanie fotela za każdym razem jest irytujące, ale miałem chyba 5 przypadków w swoim życiu, że fotel się sam dosunął nie wiedzieć dlaczego:) czyli czasami działał, pozdrawiam i czekam na jakieś informacje

kuba

  • Gość
Odp: "easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2008, 23:10:17 pm »
   Delikatnie sugeruje, bo nie wiem jak w Waszych modelach, wiem ze u mnie sie to cale ustrojstwo wylacza, zeby bylo wesolo pstryczkiem zamontowanym z boku kolumny kierownicy. Moze u Was tez sie da to wylaczyc

skap

  • Gość
Odp: "easy entry" - czy to na pewno "łatwy dostęp"??
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2008, 08:21:54 am »
Oczywiście kuba, bez możliwosci wyłączenia tego systemu chyba by mnie coś trafiło za każdym razem ustawiać fotel, szczególnie jezdzac po miescie i wysiadając x razy na godzine. W X300 jest to dokładnie małe pokrętło z lewej strony kolumny kierownicy, polecam ustawienie w trybie "off" do czasu naprawy easy entry  ;D ;D ;D