Autor Wątek: [X308] Drzwi kierowcy - czasami nie można otworzyć od środka  (Przeczytany 1812 razy)

brys

  • Gość
[X308] Drzwi kierowcy - czasami nie można otworzyć od środka
« dnia: Styczeń 10, 2017, 20:09:23 pm »
Witam,

W moim X308 (jak w podpisie) od jakiegoś czasu występuje następująca sytuacja: ruszam samochodem, od razu zamykają się wszystkie drzwi (wiem, że opcja tylko do dezaktywowania w serwisie), dojeżdżam gdzieś na miejsce, chcę wysiąść, pociągam więc za klamkę drzwi kierowcy od środka i w tym momencie otwierają się wszystkie drzwi POZA tymi kierowcy.

Żeby wysiąść muszę przekręcić kluczyk znów w pozycję zapłonu i nacisnąć przycisk centralnego na desce rozdzielczej. A i to nie zawsze pomaga - raz miałem sytuację, że drzwi kierowcy nadal pozostawały zamknięte i musiałem otworzyć szybę i wsadzić kluczyk do zamka siedząc w środku :-hehe

Panowie, pomocy. Co to może być? Jakiś "moduł komfortu"?

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: [X308] Drzwi kierowcy - czasami nie można otworzyć od środka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2017, 12:05:36 pm »
Miałem tak samo w x300 od wakacji. Przycina się/za ciężko chodzi rygiel.
Ogólnie trzeba rozebrać boczek, wyjąć cały zamek na stół, oczyścić i dokładnie naoliwić najlepiej smarem sylikonowym.
Wstyd, ale dopiero teraz będę się tym zajmował :/ tym bardziej że coś mi prztykło i klamka wewnętrzna już wcale nie działa.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: [X308] Drzwi kierowcy - czasami nie można otworzyć od środka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2017, 13:00:47 pm »
Moja w x300 tez juz nie dziala od srodka. W zeszlym roku przestala dzialac na miesiac, pozniej wszystko wrocilo do normy, teraz znowu juz miesiac nie dziala. Albo sie urwal kabel(jak w poprzedniej trzysetce co jest dosc popularna usterka) albo cos innego. Jakkolwiek jest zimno i poki co otwieram klamka zewnetrzna. Do rozebrania i zlozenia drzwi z zamka trzeba miec mikro rece albo duzo cierpliwosci i dobry dzien. Ostatnim razem zajelo mi ponad dwie godziny i wiele przeklenstw :(

Offline koniu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: [X308] Drzwi kierowcy - czasami nie można otworzyć od środka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2017, 14:42:09 pm »
W moim x300 jest ten sam problem, jednak nie zawsze, czasami drzwi się otwierają a czasami nie i wtedy muszę wciskać przycisk na konsoli środkowej lub pilotem otworzyć auto. Jakieś jeszcze pomysły co może być przyczyną ??? :-help
Tak na marginesie ostatnio nie mogłem otworzyć auta więc zrobiłem to pilotem tylko przez pomyłkę nacisnąłem oba przyciski. Po otwarciu drzwi wyszedłem i wtedy zadziałał pilot i zamknął ponownie drzwi a kluczyki zostały w środku a nie posiadam drugiego kompletu :-clap
Na szczęści blisko mieszkał magik który otworzył auto za 50 zł.
Jaguar xj40 3,2 1991 - ex
Jaguar x300 4,0 1996 -ex
Jaguar x308 4,0 2003  vanden plas

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: [X308] Drzwi kierowcy - czasami nie można otworzyć od środka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2017, 15:22:06 pm »
No, kiedy nie zaliczy pełnego odryglowania, to później ponawia próbę.
Ogólnie trzeba wyjąć cały zamek i go oczyścić, przeoliwić.
Na marginesie, mówicie że te linki od wewnętrznej klamki lubią się zrywać?  ??????
Osobiście mam nadzieję że jak to rozbiorę to zobaczę tylko że ten haczyk wyskoczył tylko z dziurki klamki  ::)
Nie chce mi się szukać nowej linki..  :-trudno
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

brys

  • Gość
Odp: [X308] Drzwi kierowcy - czasami nie można otworzyć od środka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2017, 18:28:17 pm »
Wielkie dzięki, panowie. Faktycznie pasowałoby to pod zamek, a nie żaden moduł, bo przecież auto z pilota otwiera się zawsze, to samo z przyciskiem na konsoli. W przyszłym tygodniu postaram się dobrać do tego zamka i wszystko nasmarować :)

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: [X308] Drzwi kierowcy - czasami nie można otworzyć od środka
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2017, 22:20:54 pm »
No, już coś wiem. Za niedziałającą klamkę odpowiada ułamana blokada linki.
A co do zamka to ściągamy panele drzwiowe, trzeba odgiąć piankowe wygłuszenie i rozpiąć wtyczkę od zespołu zamka, coby auto nam nie głupiało.
Zimno jest i nie chciało mi się wyciągać całego zamka. No i pancerz linki przy klamce musiałbym rozkuć  ::)
Dźwignia rygla w to zimno ledwie się u mnie ruszała.
Ale doprowadziłem suszarką do włosów zamek od środka do bardziej normalnej temperatury, zalałem to obficie penetratorem i wszystko się ładnie rozruszało. Myślę że nie powinno być już problemów  :-V
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

brys

  • Gość
Odp: [X308] Drzwi kierowcy - czasami nie można otworzyć od środka
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2017, 12:23:59 pm »
Potwierdzam, problemem był zabrudzony zamek. Po nasmarowaniu zupelnie inaczej to pracuje, polecam każdemu to zrobić :)

frostbive

  • Gość
Odp: [X308] Drzwi kierowcy - czasami nie można otworzyć od środka
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2017, 19:54:28 pm »
Przy okazji sprawdzony przeze mnie smar specjalny do zamkow:
- Liqui Moly 1528
Nie polecam uzywac zadnych WD40 i jemu podobnych bo mozemy szybko zamek wykonczyc.
Przy okazji linki tez sie smaruje i do tego polecam:
- Normfest High-Press Protect
- Liqui Moly 6135