Autor Wątek: Rock Oil - producent olejów silnikowych - sponsor Forum i Jaguar Club Poland  (Przeczytany 11171 razy)

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 243
  • Jaguar Club Poland Foundation
Historia Rock Oil

Rock Oil został założony w 1928 roku przez Freda Malone, ojca późniejszej Przewodniczącej, Barbary Hewitt. Po porzuceniu swojego poprzedniego zawodu, w którym zajmował się on miarami i wagami, Fred zapragnął zmienić go na coś, co by go naprawdę fascynowało.
Rock Oil utrzymywał swoją stabilną pozycję małej, lokalnej firmy do wybuchu II wojny światowej, kiedy to wprowadzona reglamentacja surowców znacząco utrudniła działanie firmy.
Po II wojnie światowej firma rozwinęła skrzydła, stopniowo tworząc produkty na zamówienie klientów oraz kupując pierwszy oznakowany van w 1958 roku.
W roku 1966 nastąpiły duże zmiany, kiedy to Barbara oraz jej mąż Ted zostali dyrektorami firmy. W tym samym roku Rock Oil dokonał zakupu pierwszych tankowców, co umożliwiło handlowanie paliwami na hurtową skalę. Parę lat później Rock Oil przeniosła się na Wharf Street.
W 1973 roku nastąpiła tragedia - teren firmy został doszczętnie spalony, a co gorsza, była ona nieubezpieczona.
W 1975 roku, po śmierci Freda, Ted został Dyrektorem Zarządzającym. Przed nim było niezwykle trudne zadanie - musiał on odbudować spółkę po kompletnej utracie siedziby oraz wszelkich materiałów.
Na krótki okres, mieszaniem olejów zajął się podwykonawca i mimo, jak się wydawało, sytuacji bez wyjścia, biznes powoli ożywiał się.
Rock Oil wkroczył w lata 80. z odbudowanym zakładem oraz powracając do mieszania olejów na własną rękę. Przed firmą pojawił się wybór: można było sprzedawać ogromne ilości produktów za niską cenę, albo stać się producentem godnym zaufania. Jako że Rock Oil pracował nad zaawansowanymi technicznie produktami, podjęto decyzję o zaangażowaniu się w wyścigi oraz rynek motocyklowy. Potrzeba wyprodukowania olejów motocyklowych, które umożliwią uzyskanie najwyższych możliwych osiągów powstała w wyniku niezwykle wysokiego popytu na produkty dla silników motocyklowych oraz skrzyń biegów. Techniczna doskonałość wsparta zaangażowaniem w wyścigi sprawiła, że nazwa Rock Oil szybko stała się synonimem najlepszych produktów dla motocykli.
Mniej więcej w tym czasie obecny Przewodniczący Charles Hewitt zaangażował się w prowadzenie biznesu, spędzając wiele czasu na torach wyścigowych i włożył wiele trudu pomagając w ugruntowaniu pozycji marki Rock Oil. Pierwszą dużą drużyną, która podjęła współpracę z Rock Oil była "Team Green" drużyna off-road marki Kawasaki. Można śmiało powiedzieć, że nawet dziś pamięta się współpracę Rock Oil oraz Kawasaki. W tym czasie firma zdobyła również swojego pierwszego odbiorcę eksportowego.
W drugiej połowie lat 80. Rock Oil zwiększył swoją sprzedaż eksportową oraz zawarł wiele bliskich przyjaźni i relacji na całym świecie. Pod koniec lat 80. Charles został Dyrektorem Zarządzającym, przejmując to stanowisko po Tedzie, który w tamtym czasie zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Ted wyzdrowiał, jednak pozostawił kontrolę nad bieżącymi sprawami firmy Charlesowi.
W latach 90. w firmie nastąpiło wiele ważnych zmian, włączając w to zmianę siedziby, na specjalnie zaprojektowany zakład znajdujący się przy Priestley Street, blisko centrum miasta Warrington. W tym czasie również dokonano zakupu kilku renomowanych firm zajmujących się produkcją olejów i zrzeszonych pod marką Rock Oil, takich jak np.: A.E Bennetts z Liverpoolu oraz Nickerson Lubricants z Halifax. Te dwie niezależne firmy przez długi czas zajmowały się mieszaniem olejów dla swoich własnych, wyspecjalizowanych obszarów biznesowych. Te nabycia oraz nowy zakład były znakiem, że Rock Oil jest gotowy by wkroczyć w kolejny etap swojej historii. Ted był głęboko zaangażowany w działania firmy do momentu swojej śmierci, która nastąpiła w 2005 roku.
W 2014 roku Charles zrezygnował z zajmowanego przez 25 lat stanowiska Dyrektora Zarządzającego i podjął się nowego zadania, jakim jest objęcie funkcji Przewodniczącego.
Greg Hewitt został Dyrektorem Zarządzającym i przejął kontrolę nad spółką w jej szczytowym momencie.
Charles odegrał kluczową rolę w doprowadzeniu firmy do jej obecnej pozycji oraz osiągnął rekordowy wynik sprzedaży w ponad 40 krajach na całym świecie.
Barbara wciąż aktywnie udziela się w prowadzeniu biznesu swojego ojca, podchodząc do niego z takim samym entuzjazmem, jaki prezentowała 40 lat temu, gdy została dyrektorem.
Biorąc pod uwagę aktywne zaangażowanie się kolejnego pokolenia w prowadzenie biznesu, niezadługo, zapewne po kilku zawirowaniach historii, doczekamy się obchodów setnej rocznicy założenia firmy Rock Oil.

Dystrybutorem produktów firmy Rock Oil w Polsce jest JP OILS Sp. z o.o.
z siedzibą w Warszawie - www.jpoils.pl , kontakt: info@jpoils.pl
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2017, 18:43:02 pm wysłana przez JCPF7777 »