Autor Wątek: X308 - wmiana dyferencjału.  (Przeczytany 1441 razy)

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
X308 - wmiana dyferencjału.
« dnia: Styczeń 06, 2017, 10:34:18 am »
 W ostatnim czasie słyszałem hałas pochodzący z tyłu auta, na początku myślałem że to opony po zmianie na zimowe, jednak hałas się nasilał. Myślałem też o łożysku ( już je nawet kupiłem ), jednak mechanik w pobliskim warsztacie ustalił że winny jest dyferencjał.
 Na początku chciałem regenerować / naprawiać ale jest z tym problem z powodu braku części, tym bardziej że 2 mechaników uznało że bardziej opłaca się kupić używkę.
 Znalazłem XJR z 2001 roku z przebiegiem 180 tyś. km, człowiek kupił go dla silnika i układu hamulcowego a reszta jest na sprzedaż, samochód wczoraj jeździł. Zastanawiam się czy nie kupić całego zawieszenia z tyłu a nie tylko dyferencjału, a może cały samochód jeśli cena będzie ok.
 Moim zdaniem zawieszenie od XJR będzie pasowało do Daimlera LWB, mylę się czy nie ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: X308 - wmiana dyferencjału.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2017, 12:51:34 pm »
Ja też ,kupiłem już ze spiewającym dyfrem,i od początku zastanawiam się nad wymianą na używke.Jedna tylko wątpliwość ciągle mnie powstrzymuje-czy to ma sens.Czy w używanym innym samochodzie ta akurat częśc jest lepsza od mojej?Gdyby wymiana była tak trudna jak wymiana łożyska w kole ,pewnie już dawno bym spróbował,ale żeby wymienić dyfer,troche trzeba po drodze napsuć.

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - wmiana dyferencjału.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2017, 13:15:47 pm »
Mój Daimler ma w tym momencie 445 tyś. na liczniku, więc wymiana dyfra na taki z auta o przebiegu 180 tyś. powinna być korzystna, tym bardziej że z regeneracją jest problem z powodu braku części. Plus jest taki, że widziałem dawcę, był na chodzie i kupił go człowiek, który zna się trochę na motoryzacji - potrzebuje silnik, skrzynię i układ hamulcowy do przekładki do driftowozu.
Interesuje mnie z tego dawcy tylne zawieszenie, system nagłośnienia premium, amortyzatory z systemem ACD, i pewnie parę drobiazgów by się znalazło, blacharsko jest w słabym stanie. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2017, 16:05:21 pm wysłana przez MicGin »
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: X308 - wmiana dyferencjału.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2017, 19:12:42 pm »
Faktycznie,pewnie masz rację