Autor Wątek: Brak info TRIP na desce  (Przeczytany 1822 razy)

Offline piotriwa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
Brak info TRIP na desce
« dnia: Listopad 28, 2016, 18:45:24 pm »
Witam. Mam taki problem:
Próbowałem usunąć info o inspekcji. Zmieniam olej częściej niż zalecenia, dlatego gdzieś się to rozeszło z serwisem... W każdym razie, próbowałem to zrobić wg instrukcji z YouTube, czyli -start, przeciw mgielne, przycisk TRIP i przeciw mgielne. U mnie nie zadziałało. W międzyczasie wyświetla się info, że należy wcisnąć pedał hamulca. Czekam i czekam..Nie znika żółty komunikat o servisie. Dodatkowo, pewnie po kilku próbach, zniknęły mi wszystkie informacje o spalaniu, przebieg km, stan licznika i zero reakcji na przycisk od zmiany tych danych (przycisk w dźwigience od długich, kierunków, świateł). Wszystko inne działa. Zegar, biegi itd.są widoczne na wyświetlaczu. Może coś wyłączyłem, ale nie umiem włączyć.... Czy u Was też po kilku minutach włączonego radia na postoju, wyświetla się komunikat o możliwości rozładowania baterii? Czy już czas na nowy akumulator? Kręci bez problemów.
Jaguar XF 2011 3.0d V6 (przed liftem).

 Z góry dziękuję za rady ;)  :-thank
Pozdrawiam
piotriwa

Offline victor89

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Brak info TRIP na desce
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2016, 20:56:26 pm »
Ja również dbam o oleje co 10 tys i tak dalej i trochę pojeżdżę to i tak się za jakiś czas świeci informacja service required zaraz po odpaleniu ruszę z miejsca i znika... Szczerze to nie wiem jak to skasować. A co do akumulatora to jak ci się wykasują dane spalania i prosi o zaprogramowanie hamulca ręcznego (tak 2 razy ostatnio się u mnie zdarzyło) to raczej oznacza skoki napięcia i mimo że u mnie też kręci bez problemu to wiem, że już mam stary akumulator i raczej na pewno jest prawie padnięty, xf ma sporo elektroniki więc lepiej zawsze mieć aku w dobrym stanie i lepiej nie czekać aż prawie całkowicie padnie tylko wymienić przy pierwszych symptomach tym bardziej jeżeli wiesz ze ma już kilka lat.
Jaguar XFS 3.0d

Offline piotriwa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Brak info TRIP na desce
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2016, 21:10:57 pm »
Jak wypnę akumulator do wymiany, czy cos moze sie zakodowac? Radio itd? Kupiłem auto uzywane i nie widze nigdzie zapisanego PINu.

Reczny nie wymaga zadnego programowania. To tylko elektryczne cieglo. Reszta tradycyjna jest.

Nadal nie wiem jak przywrocic podglad komputera.

Dzieki
piotriwa

Offline piotriwa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Brak info TRIP na desce
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2016, 15:16:55 pm »
Po wymianie rozrządu, reset błędów w komputerze w serwisie i wszystko wróciło do normy...
piotriwa