Autor Wątek: Dmuchawa  (Przeczytany 1680 razy)

Offline saguaros

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Kocham to forum
Dmuchawa
« dnia: Listopad 21, 2016, 20:12:56 pm »
Wiem że były podobne tematy ale nie mogłem wyszukać nic co mogło by pomóc w moim przypadku. Jeżeli jest inaczej bardzo przepraszam.

Do rzeczy.
Wczoraj kupiłem swojego KOTKA i staram się go doprowadzić do lepszego stanu. Dmuchawa działała bardzo słabo więc znalazłem podobny temat i rozebrałem dmuchawę za schowkiem pasażera. Była zastana ale z pomocą wd40  udało się ja ładnie rozruszać. Wentylator działa na krótko. Problem jest taki że wychodzą od niego 2 wtyczki. Jedna okrągła (pewnie zasilanie) i druga prostokątna z kilkoma cienkimi przewodami. Niestety pomimo starań nie mogę znaleźć pasującej prostokątnej wtyczki. Ktoś wie od czego zacząć ? Jak mam ją znaleźć? Skąd ta wiązka powinna wychodzić ?

Offline saguaros

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Kocham to forum
Odp: Dmuchawa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2016, 23:13:45 pm »
Temat można zamknąć. Poprzedni właściciel (prawdopodobnie Adam Słodowy) nie mógł zlokalizować przyczyny palących się bezpieczników od wentylatora . Złączka została przyciśnięta za panelem od regulacji nawiewów i radia.

Przynajmniej jestem bogatszy o nową wiedzę :)

jagmaniac

  • Gość
Odp: Dmuchawa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2016, 19:48:47 pm »
ktorego kupiles, przyznaj sie...

jagmaniac

  • Gość
Odp: Dmuchawa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2016, 19:50:45 pm »
i drugie, tzn chcesz powiedziec ze koles odpial wtyczke bo mu sie palily bezpieczniki i ja schowal za panelem nawiewu?
czy doszedles dlaczego palily sie bezpieczniki?

Offline saguaros

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Kocham to forum
Odp: Dmuchawa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2016, 10:10:47 am »
Wiadomo niczego nie jestem pewny ale myślę że paliły się bezpieczniki dlatego ktos rozebrał i nieudolnie złożył. Bezpieczniki paliły się bo wiatrak był zastany ( nie dało ruszyć się wrinikiem ) i szczotki były na wykończeniu.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Dmuchawa
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2016, 21:53:16 pm »
Od siebie dodam ze ZAWSZE jak ma sie wyciagnieta pierwszy raz dmuchawe to wypada wymienic tranzystor darlingtona, zeby pozniej dwa razy nie trzeba bylo wyciagac.