Autor Wątek: Komunikat na pokładzie  (Przeczytany 1673 razy)

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Komunikat na pokładzie
« dnia: Październik 09, 2016, 07:52:42 am »
Witam,  dziś (wczoraj)  zdarzyło mi się to trzy razy na trasie z Poznania do Gliwic, komputer pokazał Fuel computer data error, pomóżcie proszę. 2.0 D 2015r. Dziękuję z góry za pomoc.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Komunikat na pokładzie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2016, 08:21:19 am »
A jak zachowuje się wskaźnik poziomu paliwa?
Może tylko pływak się zawiesił i stąd wywalił komunikat.

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Komunikat na pokładzie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2016, 21:31:51 pm »
Wskaźnik prędkości, obrotów, paliwa opadły,  wszystkie kontrolki mi się zapaliły, ale silnik nie zgasł mogłem dalej jechać tylko miałem choinkę na desce. 
I ciekawe jak jechałem do Poznania z pełnym bakiem, było ok. Z powrotem były cyrki zaczęły się jak miałem 20% paliwa, przy prędkości 70-90 trzy razy choinka, na expresówce 120-140 ok, na A4 140-150 bez żadnych problemów. Wjechałem na 88 do Gliwic i znów przy 90 km/h. 
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2016, 23:48:45 pm wysłana przez Choina »

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Komunikat na pokładzie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2016, 07:30:31 am »
Uuuu to nie ciekawie.
Może masz jakis zimny lut na zegarach - ale wtedy nie jestem przekonany by wywalało komunikat.
Chyba zaczął bym od wyciągnięcia licznika i zerkniącia  na niego - bądź kupił na próbę z angola (koztują ok 30zł) wsadził i czy objaw będzie taki sam.
Jeśli problem sie pojawi to już grubsza sprawa bo trzeba sprawdzić instalacje - Jaguar mocno zaoszczędził na miedzi i dzieją się później cuda :/

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Komunikat na pokładzie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2016, 08:45:36 am »
Moim zdaniem Twój moduł ABS/DSC być może właśnie zaczyna umierać. W BMW to się nazywa "trifecta".

Czy dzieje się tak tylko po dobrym nagrzaniu silnika? Poza choinką na desce obrotomierz i prędkościomierz działają poprawnie?
Powinieneś mieć zapalone check engine, zczytaj błędy czy nie masz zwarcia na CAN i błędu komunikacji. P1642 i takie tam.

Jeśli to to, kup na alledrogo nowy moduł o pasujących numerach. Wymienić można we własnym zakresie, trzyma go 6 śrub.

PS. A zegary nie muszą być parowane z ECU? Tak prosto się ich chyba nie wymieni.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2016, 08:53:15 am wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si