Autor Wątek: trzeci raz na warsztat sporadycznie odcina paliwo na wysokich obrotach  (Przeczytany 1726 razy)

tomek247

  • Gość
trzeci raz na warsztat sporadycznie odcina paliwo na wysokich obrotach
« dnia: Październik 05, 2016, 15:24:31 pm »
A więc tak podczas spokojnej jazdy przez miasto ok 60 km/h autko zaczęło zwalniać i nie reagowało na gaz, zgasło i już nie odpaliło. Mechanik stwierdził pompę paliwa w baku i coś przy zaworze - obie części wymienił auto uruchomione. Pojeździło tydzień i na trasie przy redukcji i wyprzedzaniu ponad 4000 obrotów znowu auto zaczęło jakby przerywać i tracić moc, szybko zwolniłem i jadąc spokojnie auto nie zgasło i dojechało do celu. Tego samego dnia robię drugi test rozpędzam się na trasie i cisnę go na chama przy ok 4500 obrotów auto zaczęło świrować i przerywać, zaczęło zwalniać a obroty spadać w końcu zgasło o dziwo tym razem odpaliło, na drugi dzień musiałem nim jechać w trasę i znowu czuję że już przy 3500-4000 obrotów zaczyna mi przerywać szybko noga z gazu, wrzucam piątkę i auto jedzie, tym razem nie zgasło. Na drugi dzień przy spokojnej jeździe polną drogą ok 20 km/h na drugim biegu auto tak jak na trasie przestało reagować na gaz zwolniło, i zgasło, już nie odpaliło. Na drugi dzień mechanik podłączał pod kompa - żadnych błędów, stwierdził że to musi być znowu ta pompa z baku, fakt kupował używkę bo oryginału nie mógł dostać nowego a zamienniki mi odradzał. Trochę podirytowany zgodziłem sie na kolejną wymianę pompy, mechanik zakłopotany że tak wyszło rozebrał starą pompkę i stwierdził że faktycznie silniczek w niej był mocno zużyty i wytarty i że nowa pompa jest w świetnym stanie. Dzisiaj pierwsze testy auto zachowywało się świetnie w ogóle lepsza reakcja na gaz, na trasie robię test, a właściwie juz go kończę pędząc 170 km/h przy ok 4500 obrotów już chciałem zwalniać ale niestety samochód zrobił to za mnie, pamiętając usterkę, spuściłem nogę z gazu zwolniłem do ok 130 i jechałem tak przy ok 3000 obrotów cały czas mając wrażenie że gaz "przerywa" dojechałem do celu nic sie nie działo choc już tak szybko nie jechałem i normalnie tak nie jeżdżę no ale dzisiaj 170 km/h i problemy jutro mogą być już przy 120 problemy. Zaraz będę wracał do domu przeprowadzę kolejny test ale nie zapowiada się dobrze. Jakieś pomysły przyczyny usterki ?

Jaguar X-Type 2002r manual 2.1 Benzyna

Pozdrawiam

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: trzeci raz na warsztat sporadycznie odcina paliwo na wysokich obrotach
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2016, 18:59:35 pm »
Filtr paliwa kiedy wymieniany?

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: trzeci raz na warsztat sporadycznie odcina paliwo na wysokich obrotach
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2016, 09:06:16 am »
Jakoś nie chce mi sie wierzyć, że Jag przy takich problemach nie wywala błędu. Mój z byle pierdółki robi zaraz CRUISE NOT AVAILABLE, check engine i trzęsienie ziemi.

Z opisu wygląda na dość poważne misfire. Przy przerywaniu i traceniu mocy powinna świecić się żółta lampka ostrzegawcza na desce, a jeżeli nie przejdzie to check engine.

Moim zdaniem podejrzane są : świece, cewki, katalizatory, wtryski, pompa paliwa, samo paliwo.

Zatankuj na dobrej stacji i dolej jakiegoś preparatu do czyszczenia układu paliwowego. 15zł nie majątek.
Do dalszej diagnozy przydałyby się błędy.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2016, 09:18:50 am wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si