Autor Wątek: X-Type problem z ksenonami  (Przeczytany 2133 razy)

Offline mr-dexter

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
X-Type problem z ksenonami
« dnia: Wrzesień 15, 2016, 20:29:58 pm »
Witam,
Pomocy, od kilku dni mrugała i gasła mi lewa lampa xenon. Myślałem że trzeba wymienić żarnik. Dzisiaj okazuje się, że druga także  gaśnie. W ogóle, to po zapaleniu chwilę świecą (10 sek) później albo gaśnie najpierw jedna potem druga, lub obie na raz. W czym tkwi problem?  ?????? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i rozwiązania tego problemu.
X-type 3.0 AWD '01

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: X-Type problem z ksenonami
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2016, 21:02:09 pm »
W przetwornicy zapewne problem tkwi. Możliwe, że wystarczy jednemu tranzystorowi masę poprawić i będzie działać.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline mr-dexter

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: X-Type problem z ksenonami
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2016, 21:10:37 pm »
Przekładałem prawą na lewą stronę i to samo na dwóch stronach... Myślisz, że dwie przetwornice na raz by miały problem? A może być tak, że dwa żarniki padają na raz?
X-type 3.0 AWD '01

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: X-Type problem z ksenonami
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2016, 13:19:18 pm »
U mnie najpierw migała jedna strona, a kilka miesięcy później druga, winne były przetwornice.

Mi się wydaje że żarnik zanim padnie, to świeci na różowo.
Jak miga to przetwornica.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline mr-dexter

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: X-Type problem z ksenonami
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2017, 07:54:00 am »
Problem powrócił. Ostatnim razem wymieniłem przetwornice i pomogło. Tym razem zgasła także lewa strona. Pytanie do Was - czy jest bezpiecznik odpowiadający za lewy ksenon? Czy wine należy upatrywać znowu w przetwornicy?
X-type 3.0 AWD '01

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: X-Type problem z ksenonami
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2017, 08:28:14 am »
Tak, lampy mają osobne bezpieczniki. Nie wiem który masz rocznik, ale w 2005 od lamp były bodajże F29 i F30. Co nie zmienia faktu że ja bym obstawiał przetwornicę. W 99,9% bezpiecznik się sam z siebie nie spali. Musi mieć jakiś powód, a tym powodem najczęściej jest problem z odbiornikiem który jest za nim.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: X-Type problem z ksenonami
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2017, 20:46:01 pm »
Za mruganie xenonów, lub gaśniecie, aż do kolejnego zaświecenia winna jest przetwornica. Kończący się żarnik zmienia barwę na pomarańczowo-różową i coraz słabiej świeci, a bezpiecznik po prostu się spali i nie będzie mrugał.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Bia³a

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: X-Type problem z ksenonami
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2017, 21:19:27 pm »
Ale to musisz mieć lipę jakąś z instalacją.. albo pecha, żeby drugi raz padły przetwornice lub żarniki. X ma przy lampach h1 słabą instalację i palące się wtyczki od żarówek może w przypadku xenonów jest podobnie. Ja bym przerobił instalację na dodatkowy przekaźnik i przynajmniej tu bym miał pewność, że jest ok. No chyba, że altek Ci daje za dużo od siebie i przez to pali światła.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]