Autor Wątek: Czujnik temperatury zewnętrznej przy włączonej klimatyzacji.  (Przeczytany 1784 razy)

hilar

  • Gość
Czujnik temperatury zewnętrznej przy włączonej klimatyzacji.
« dnia: Sierpień 24, 2016, 11:20:54 am »
Witam.

Jestem posiadaczem X-typa 2.1 2002 w benzynie. Zauważyłem dziwny wzrost temperatury zewnętrznej w dwóch sytuacjach:
- gdy zostawię włączoną klimatyzację na kilka minut,
- gdy stoję w korkach i po jakimś czasie włączy się wentylator

Temperatura potrafi wzrosnąć np. z 25 do 42-48 stopni i utrzymuje się aż do wyłączenia chłodzenia ( wyłączałem ją dość szybko bo bałem się, że coś spalę ). Po wyłączeniu klimy przez jakiś czas nawiew wydmuchuje ciepłe powietrze. Sprawdzałem i regenerowałem u mechanika sprężarkę, uszczelniałem układ chłodzenia, nabiłem czynnik chłodzący klimy. Wymieniłem również czujnik temperatury zewnętrznej na nowy. Dodam jeszcze, że wskaźnik temperatury silnika zachowuje się prawidłowo, a silnik nie przegrzewa się. Czy ktoś z Was miał może podobny problem?

Pozdrawiam,
Krzysiek

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej przy włączonej klimatyzacji.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2016, 16:56:40 pm »
ja bym sprawdził masy w instalacji

hilar

  • Gość
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej przy włączonej klimatyzacji.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2016, 18:32:48 pm »
Jestem kompletnie zielony w sprawach mechaniki samochodowej. Mógłbyś rozwinąć Twoją myśl? Jaką instalację masz na myśli i czy jestem w stanie wykonać to sprawdzenie samodzielnie?

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej przy włączonej klimatyzacji.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2016, 22:29:14 pm »
Przypadek kota Kolegi Hilara interesuje mnie bardzo.
Mam rowniez v6 2.1 l. z 2002 roku z przebiegiem dochodzacym do 100 000 kms  i  absolutnie nie ma on podobnych objawow.

Czy mozna wiedziec jaki przebieg ma Twoj kot?   Czy znasz historie napraw i serwisow wykonanych w przeszlosci.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 22:31:57 pm wysłana przez Choina »

hilar

  • Gość
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej przy włączonej klimatyzacji.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2016, 23:38:36 pm »
Samochód ma przejechane około 210 000 km. Jeżdżę nim od 3 lat, ale niestety nie jestem w stanie powiedzieć czy go kupiłem już z takim problemem czy coś się zepsuło podczas mojej jazdy, bo rzadko korzystałem z klimatyzacji i nie zwracałem uwagi na temperaturę zewnętrzną.

Co do historii napraw to znam tylko te od zakupu samochodu.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej przy włączonej klimatyzacji.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2016, 07:30:10 am »
Zobacz czy czujnik (jest przed chłodnicami), nie dotyka chłodnicy, lub jest zbyt blisko niej, bo coś jest krzywe, albo ktoś tam coś drutował.

http://s71.photobucket.com/user/BuckMR2/media/b6a43e95.jpg.html
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

hilar

  • Gość
Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej przy włączonej klimatyzacji.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2016, 18:45:22 pm »
Czujnik nie dotyka chłodnicy, a czy jest za blisko to ciężko mi stwierdzić bo jest zamontowany w oryginalnym miejscu. Zanim wymieniłem poprzedni na nowy, mechanik dla testu przesunął go trochę dalej od chłodnicy, ale nie dało to żadnego efektu.