Autor Wątek: Płyny eksploatacyjne XJ6 seria III  (Przeczytany 3388 razy)

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Płyny eksploatacyjne XJ6 seria III
« dnia: Sierpień 08, 2016, 16:10:02 pm »
Witam
Mam dość banalne pytanie do szanownego grona, ale jak mówi powiedzenie ,,kto pyta nie błądzi"  ;) Mianowicie jaki płyn chłodniczy, hamulcowy, do wspomagania wlewacie do swoich staruszków??? oraz czy w XJ6 seria III był filtr kabinowy???  ;)
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Płyny eksploatacyjne XJ6 seria III
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2016, 11:40:34 am »
Po tak licznych odpowiedziach na moje pytanie... rodzi się kolejna ,,zagwostka"...  mianowicie:  Czyżby właściciele starszych kotów czytający to forum nie wymieniali w ogóle płynów eksploatacyjnych...??? Czy może tak tajemna to wiedza...???  ;)

W każdym bądź razie płyny eksploatacyjne w moim staruszku już wymienione... a poniżej link do artykułu własnie na temat płynów / olei do starszych pojazdów... co by trochę naświetlić temat innym młodym posiadaczom w pełni ,,pełnoletnich" aut...   ;)

http://magazynauto.interia.pl/porady/eksploatacja/news-starsze-auto-tez-ma-swoje-wymagania,nId,1548909

Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Płyny eksploatacyjne XJ6 seria III
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2016, 22:42:20 pm »
Bardzo fajne spostrzeżenia :-za
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2016, 01:36:18 am wysłana przez Choina »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: Płyny eksploatacyjne XJ6 seria III
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2016, 18:34:45 pm »
Po prostu było już trochę wątków w tej sprawie na forum, wystarczyło poszukać ;)
sam zrobiłem kilka....

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Płyny eksploatacyjne XJ6 seria III
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2016, 20:14:49 pm »
Przeczytałem wszystkie wątki w tym dziale... i odnośnie płynów eksploatacyjnych i olei, można znaleźć informację o oleju silnikowym i do skrzyni biegów... a, o to nie pytałem...  ;)
W jednym temacie z przed dwóch lat jest tylko jedna wzmianka o płynie chłodniczym, zalecanym przez Castrola (info z ich strony)...

Stąd też utworzyłem nowy temat o innych płynach ,,ustrojowych" naszych starszych kotów... gdyż większość z nich o dokładnej specyfikacji zalecanej przez producenta (info z instr. obsługi) jest już niedostępna (normy środowiskowe), można tylko wyszukać produkty o zbliżonej specyfikacji... lub różnych firm wyroby z serii classic, ale też nie wszystko mają (w sumie głównie to oleje tylko)...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 16:22:24 pm wysłana przez MicGin »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III