Autor Wątek: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo  (Przeczytany 3689 razy)

Offline Lipa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« dnia: Sierpień 10, 2016, 22:03:46 pm »
Witam mam pytanie dzisiaj podczas serwisu postanowiłem sprawdzić co powoduje dziwne szarpania podczas zmiany biegów i dostrzegłem coś takiego: niżej podaje link do filmiku :D
Wypowiedzcie się, czy powinno tak być, czy może to być powód przenoszenia tych dziwnych szarpań?

https://youtu.be/xb6R1FRA2dk

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2016, 22:28:14 pm »
Nie powinno, ma tłumic a nie latać
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Cubae

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2016, 23:35:34 pm »
potwierdzam. Nowa bedzie amortyzowac mniej ale tez bedzie luz. Wymienialem u siebie, stara nie przypominala poduszki. Jesli bedziesz wymienial zrob zdjecia kolejnosci elementow

Offline Lipa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2016, 18:08:31 pm »
Wiecie moze gdzie dostać taka poduszkę? Strona V12 cos ma ale nie konkretnie do xj40

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2016, 22:27:08 pm »
To zadzwoń do sklepu V12 i się dowiesz bo gość tam ma prawie wszystko i to na półkach  a nie że  do ściągnięcia
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Lipa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2016, 17:03:13 pm »
Odnawiam temat ponieważ dopiero wczoraj znalazłem trochę czasu na wymianę poduszki i teraz po kolei.

Najpierw w sklepie V12 dowiedziałem się że jest tak zwany zestaw naprawczy koszt 220 z przesyłką. W zestawie dostajemy 2 gumy i coś wygladające jak uszczelka wycięta z materaca :P
Co najlepsze wszystko mają na miejscu wiec części miałem na drugi dzień 8)

Demontaż jest bardzo prosty, potrzebujemy klucz 10 oraz lewarek najlepiej jeśli macie dostęp do kanału bądź podnośnika.

1. Najpierw lewarkiem podniosłem skrzynie i podłożyłem pod nią klocek.
2. Następnie lewarkiem podjechałem pod kielich od poduszki i podpompowałem tak, żeby lajtowo odkręcić 4 śruby.(lewarek po to zeby sprężyna nie pchała kielicha do dołu wtedy łatwiej sie je wykręca:)
3. Po odkręceniu 4 śrub opuszczamy lewarek wraz z poduszką, wyjmujesz wszystko na blat rozkręcasz, czyścisz, w miejsca starych części wkładasz nowe, skręcasz i wkładasz z powrotem. A żeby nic nam nie umknęło sklep V12 na stronie przedstawia nam schemat wdg którego nie można się pomylić.

Praca bardzo łatwa i przyjemna wszystko zajęło mi około 1 godziny. No i oczywiście satysfakcja, że zrobione samemu :D
Co do efektów wymiany to jestem zadowolony nie ma już szarpania oraz pukania przy zmianie biegów.
Stare części wyglądały tragicznie poduszka cała się rozpadła co widać na zdjęciach. LINK poniżej.
http://tufotki.pl/WKUMs



jagmaniac

  • Gość
Odp: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2016, 18:02:01 pm »
WOW!... powiem cos, czytam od konca wszystkie tematy x XJ40, i zauwazylem cos czego nie doswiadczylem na innym forum - mnostwo tematow w stylu jest problem ,ktos mowi ze zrobil lub cos zrobi i zda relacje i koniec, malo tematow w ktorych problem jest domkniety... wszedzie otwarta dyskusja albo wogole nic

Ty jestes pewnie tu wyjatkiem potwierdzajacym regule ;)
Brawo

Offline Lipa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2016, 23:02:54 pm »
Dzięki mordo, korzystając z porad innych użytkowników, sam rownież staram sie pomoc i wnieść cos od siebie. Moim zdaniem na tym to powinno polegać ;)

jagmaniac

  • Gość
Odp: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2016, 20:15:20 pm »
dokladnie!

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 27, 2016, 21:41:41 pm »
To zadzwoń do sklepu V12 i się dowiesz bo gość tam ma prawie wszystko i to na półkach  a nie że  do ściągnięcia
Trochę czekała ta poduszka.
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Lipa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2016, 20:42:22 pm »
No cóż troszkę poczekało, ale co do szarpnięć to nie zniknęły całkowicie...
Najcześciej przy redukcji np. przed rądem gdzie wbija 1 bieg czuć szarpnięcia i słychać uderzenie, co potwierdza moją obawę, że trzeba będzie się brać za most :(
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2016, 12:11:01 pm wysłana przez MicGin »

Offline AdaM

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
  • "Garage, space, pace."
Odp: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2016, 21:52:50 pm »
Jak będziesz chciał robić most to tu masz przebieg z moich prac : http://v12.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2990
Jaguar XJ40 Sovereign 1987r
Jaguar XJR XJ6 1992
Jaguar XJR x350

Offline Lipa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2016, 23:53:43 pm »
Ło mordo przeczytałem wszystkie 4 karty z Twojego postu i jestem pod wrażeniem, zrobiłeś kawał dobrej roboty a przy tym zaoszczędziłeś pewnie sporo pieniędzy.
Jednakże powiedz mi teraz.. miałeś takie stuki właśnie od tego dyfra tak? Jeśli tak to doradź mi co mam zrobić ja, czy dać do regeneracji, spróbować coś samemu czy kupić jakiś używany. Tylko czy nie będzie on w gorszym stanie od tego :o
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2016, 12:11:13 pm wysłana przez MicGin »

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 30, 2016, 09:10:42 am »
Tez przeczytalem calosc, uzywka ok wyjdzie taniej ale jaka pewnosc ze za jakis czas nie bedzie to samo ?
Ja bym dal do regeneracji, moze wiecej wyjdzie ale pozniej spokoj przez dlugie lata... no chyba ze pasowalby dyfer od x300 to zawsze mlodszy i mniej wyeksploatowany.

Offline AdaM

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
  • "Garage, space, pace."
Odp: Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 30, 2016, 11:28:13 am »
Jeśli czujesz te pykniecia "szarpniecia" z tyłu że tak powiem to najprawdopodobniej może być problem z mostem. Sprawdź jeszcze wał napędowy, czy jest sztywny, czy też może lata. Jeśli chodzi o powód moich prac to łożysko prawe na moście już było tak wylatuje że wyło i dodatkowo rozsypywalo się łożysko piasty, które dwa razy wymieniłem bo myślałem że to będzie to, niestety za drugim razem doszło do mnie ze to będzie jednak most. Dobra idąc dalej to kupiłem używany most w mojej okolicy  :-bry sprawdziłem go łomem, odkręciłem korek i sprawdziłem czy coś magnes wychwycił. Olej też wyglądał dobrze "oczywiście wymieniłem na nowy jak zamontowanym most na miejsce" no i niby most z przebiegiem 150tys - auto było skasowane lata temu i wrastało w glebę. Od 300 też powinien pasować, na pojemność auta i skrzynie trzeba brać uwagę przed zakupem mostu.          Pisałem z telefonu więc sory -
Jaguar XJ40 Sovereign 1987r
Jaguar XJR XJ6 1992
Jaguar XJR x350