Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Water In Fuel

(1/2) > >>

victor89:
Witam drodzy forumowicze. Dziś wywaliłem filtr dpf (pomijając fakt, że jak dla mnie samochód dużo lepiej się zachowuje) wracałem do domu, przejechałem jakieś 100 km i wyświetlił mi się komunikat od razu tłumacząc ''woda w paliwie''. Może ktoś miał taką przypadłość i wie co może być przyczyną???. Filtr paliwa staram się wymieniać co każdą wymianę oleju, wiadomo nie zaszkodzi a wtryski zawsze lepiej zabezpieczone, dziwi mnie dlatego ten komunikat i niepokoi tym bardziej, że paliwo tankuje na pewno dobre. Macie jakieś sugestie lub podpowiedzi???

Arek XF:
Sprawdz styki przy filtrze paliwa. Jest tam podłączony czujnik.
Miałem tak po wymianie filtra paliwa. Nie dociśnięty był jeden z przewodów.

Arek XF:
Uporałeś się kolego z tym problemem??

victor89:
Uporałem się. Okazało się że odłożyło się trochę takiej galaretki z jeszcze zimowego paliwa bo ten filtr wymieniłem po jakiś 25 000 km a zwykle wymieniam co 10-12 razem z olejem. Pewnie to zimowe paliwo nie było takie idealne i miało jakieś dodatki które odłożyły się na dnie filtra i z czasem zrobiła się z tego taka zawiesina. Obecnie zrobiłem już kilka tysięcy km na nowym filtrze i jest ok. Pozdrawiam

Shadow_956:
Panowie tez mam problem z tym komunikatem. Wymieniłem filtr paliwa nie pomogło, czy ma ktoś wiedze gdzie znajduje się bezpiecznik od tego obwodu? Może w nim jest problem bo nowy czujnik kosztuje 200pln wiec chce zacząć od bezpiecznika.

Z góry dzięki. 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej