Autor Wątek: Water In Fuel  (Przeczytany 4016 razy)

Offline victor89

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
Water In Fuel
« dnia: Sierpień 08, 2016, 20:52:03 pm »
Witam drodzy forumowicze. Dziś wywaliłem filtr dpf (pomijając fakt, że jak dla mnie samochód dużo lepiej się zachowuje) wracałem do domu, przejechałem jakieś 100 km i wyświetlił mi się komunikat od razu tłumacząc ''woda w paliwie''. Może ktoś miał taką przypadłość i wie co może być przyczyną???. Filtr paliwa staram się wymieniać co każdą wymianę oleju, wiadomo nie zaszkodzi a wtryski zawsze lepiej zabezpieczone, dziwi mnie dlatego ten komunikat i niepokoi tym bardziej, że paliwo tankuje na pewno dobre. Macie jakieś sugestie lub podpowiedzi???
Jaguar XFS 3.0d

Offline Arek XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Water In Fuel
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2016, 21:15:26 pm »
Sprawdz styki przy filtrze paliwa. Jest tam podłączony czujnik.
Miałem tak po wymianie filtra paliwa. Nie dociśnięty był jeden z przewodów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2016, 22:19:36 pm wysłana przez Choina »

Offline Arek XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Water In Fuel
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2016, 16:42:47 pm »
Uporałeś się kolego z tym problemem??

Offline victor89

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Water In Fuel
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2016, 10:44:32 am »
Uporałem się. Okazało się że odłożyło się trochę takiej galaretki z jeszcze zimowego paliwa bo ten filtr wymieniłem po jakiś 25 000 km a zwykle wymieniam co 10-12 razem z olejem. Pewnie to zimowe paliwo nie było takie idealne i miało jakieś dodatki które odłożyły się na dnie filtra i z czasem zrobiła się z tego taka zawiesina. Obecnie zrobiłem już kilka tysięcy km na nowym filtrze i jest ok. Pozdrawiam
Jaguar XFS 3.0d

Offline Shadow_956

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Water In Fuel
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2018, 13:40:22 pm »
Panowie tez mam problem z tym komunikatem. Wymieniłem filtr paliwa nie pomogło, czy ma ktoś wiedze gdzie znajduje się bezpiecznik od tego obwodu? Może w nim jest problem bo nowy czujnik kosztuje 200pln wiec chce zacząć od bezpiecznika.

Z góry dzięki. 

Offline Buli668

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: Water In Fuel
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2018, 18:47:32 pm »
Miałem to samo ... okazał się czujnik kupiłem używany wraz z filtrem bo był tańszy niż sam czujnik 65zl przekręciłem i działa

Offline Adamski74

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Water In Fuel
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2023, 00:45:41 am »
Ja odświeżę wątek, mam podobny problem, wymieniłem filtr paliw wraz z czujnikiem i nadal pojawia mi się komunikat "water in fuel" . Jak można usunąć ten komunikat?

Online matlow

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Water In Fuel
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2023, 16:10:44 pm »
czujnik kupiłeś nowy czy używkę? Jak używkę to masz odpowiedź, jak nowy to prawdopodobnie wiązka do czujnika, lub źle zapięta spinka i wtyczka nie dochodzi. Jest to błąd który sam znika z komunikatów jeżeli otrzyma prawidłową wartość z czujnika więc nie trzeba go usuwać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2023, 21:13:45 pm wysłana przez MicGin »
XF 2009 3.0D S 275 KM