Autor Wątek: Wygłuszenie bagażnika  (Przeczytany 202 razy)

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Zauroczony Kotem
Wygłuszenie bagażnika
« dnia: Kwiecień 24, 2024, 12:34:33 pm »
Panowie i Panie,

Ostatnio miałem okazję pierwszy raz w życiu przejechać się we własnym Jaguarze z tyłu i ku mojemu zdziwieniu, z tyłu jest znacznie głośniej niż z przodu, tzn. nie zrozumcie mnie źle, nie jest jak w starym Polonezie, ale szum opon i powietrza z tyłu jest bardziej słyszalny niż z przodu. Pewnie jak wszędzie księgowi wyznaczyli konstruktorom gdzie mają oszczędzić na wygłuszeniu i padło, że tyłu nie wygłuszamy tak jak przodu  :-trudno

To jak wygląda nasz bagażnik, każdy wie, tzn. gołe niczym nie osłonięte blachy, więc postanowiłem w ramach testu zakupić matę butylową do wygłuszenia kabiny oraz piankę wygłuszeniową i powiem wam, że nie ruszając jeszcze klapy, którą mam zamiar zrobić tak samo, tylko najpierw muszą się dostać pod okładzinę, żeby sprawdzić jak to wygląda z miejscem, jest trochę ciszej. Owszem nie jest to jakaś spektakularna zmiana, ale słyszalnie szumi teraz mniej, więc zachęcam, roboty na godzinę, wiec nie dużo a efekt zadowalający.

Od razu powiem, że nie mam zamiaru rozbierać całego bagażnika, żeby go oklejać ani zdejmować nadkoli, to już za dużo roboty jak dla mnie, ale z klapą jeszcze powalczę.

Dla chętnych zakupione materiału:
- Mata butylowa 2 arkusze 75x50, grubość 2,3 mm, STP Gold
- Pianka akustyczna 13 mm, kupiłem 3 x 25cmx100cm, czyli łącznie 75 cmx100cm

Koszty łącznie ok. 130 zł
Do wygłuszenia klapy bagażnika pewnie potrzebny będzie 1 arkusz maty butylowej oraz pianka ale dużo cieńsza może 5mm, o ile w ogóle się zmieści pod okładzinę, ale to się okaże jak zdejmę okładzinę tylnej klapy. Będę dawa łznać i updatował.

Kilka zdjęć, bo zaraz powiecie, że bez zdjęć sięnie liczy  :-hehe :-hehe :-hehe


 
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 386
Odp: Wygłuszenie bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2024, 16:44:16 pm »
A nad podłogą nie myślałeś?
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Zauroczony Kotem
Odp: Wygłuszenie bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2024, 21:05:47 pm »
Tak, dziś próbowałem zdjąć okładzinę klapy bagażnika i utknąłem na demontażu zamka, więc na razie odpuszczam klapę, a zamiast klapy wygłuszę podłogę. Dokupię materiału i zamieszczę relacje.
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 386
Odp: Wygłuszenie bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2024, 21:42:55 pm »
Pooglądaj też nadkola, stamtąd jest dużo szumu od opon.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Zauroczony Kotem
Odp: Wygłuszenie bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2024, 10:46:28 am »
Tak to też wiem, plan jest taki, żeby osłonić matą bitumiczną, która nie wchłania żadnej wody czy brudu gołe nieosłonięte części blachy, nie będę zdejmował nadkoli, bo to już za dużo roboty, a miejsca miedzy nadkolem a blachom z reguły jest niewiele, będę sukcesywnie updatował temat.
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 386
Odp: Wygłuszenie bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2024, 11:23:19 am »
Myślałem o nadkolach od wewnętrznej str. czyli bagażnika.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Zauroczony Kotem
Odp: Wygłuszenie bagażnika
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2024, 15:06:59 pm »
aaa ok, czyli zdjęcie bocznych części tapicerki, ... hmmm ok, jak zacznę wygłuszać bagażnik (jak tylko przyjdą materiały) w najbliższy weekend, to przyjrzę się w kwestii zdjęcia i ilości pracy przy zdjęciu tapicerki z nadkoli.
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE